Zamknij

Świątek niedoceniona i zlekceważona. Kibice nie mogą zrozumieć decyzji

Maciej Walasek
29.09.2022 16:28

Iga Świątek nie znalazła się na liście TIME100 Next. Miłośnicy tenisa dziwią się, dlaczego liderka rankingu WTA nie została uwzględniona w zestawieniu. Zamiast tego autorzy postawili na Carlosa Alcaraza, który w tym sezonie dotarł na szczyt dyscypliny, wygrywając US Open.

Iga Świątek
fot. COREY SIPKIN/AFP/East News

Iga Świątek wygrała w tym sezonie łącznie siedem turniejów, z czego aż sześć z nich z rzędu. Polka była najlepsza m.in. w Indian Wells, czy w Rzymie, ale największymi sukcesami były zwycięstwa w wielkoszlemowych French i US Open. Mimo to zabrakło Polki w prestiżowym rankingu TIME100 Next, który pojawia się co roku.

Amerykański tygodnik wcale nie zignorował tenisa, umieszczając na liście Carlosa Alcaraza, który pochwalił się tym w sieci. Niemniej jednak Hiszpan osiągnął zdecydowanie mniej od Świątek.

Świątek poza rankingiem TIME100 Next

Wśród gratulacji dla Alcaraza pojawiły się inne komentarze, w których kibice zastanawiali się, dlaczego zabrakło liderki rankingu WTA. Zdaniem niektórych przyczyną była płeć. Fani zwracali uwagę, że sport w wykonaniu mężczyzn cieszy się większym zainteresowaniem.

loader

"Lubię Carlosa i zasługuje na to, ale liczba punktów, których potrzebował do zdobycia pierwszego miejsca, jest bardzo niska w porównaniu z innymi w przeszłości. Czy to podważa jego osiągnięcia, nie i nikt nie powinien podważać Igi, ponieważ jest teraz na innym poziomie.  Zasługuje na to i powinna była zostać uwzględniona" - czytamy.

"Bez obrazy Carlosa, ale sposób, w jaki kobiety zawsze muszą robić więcej, aby zdobyć uznanie, a nawet jeśli coś zrobią, to tego nie dostaną. Iga miała sezon historyczny i co?" - napisał inny użytkownik.

RadioZET.pl