Zamknij

Dominacja w Toronto. Iga Świątek bezproblemowo pokonała Tomljanović

10.08.2022 20:18

Iga Świątek w wielkim stylu powrócił do rywalizacji na kortach twardych. Polka w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Toronto nie dała szans Alji Tomljanović, pokonując ją 6:1, 6:2.

Iga Świątek
fot. Vaughn Ridley/Getty AFP/East News

Niektórzy mieli obawy, czy Iga Świątek będzie w stanie dobrze zaprezentować się w Toronto, zważywszy na jej ostatnie dwie porażki w Wimbledonie oraz Warszawie. Obawy znikły praktycznie po zakończeniu pierwszego gema, ponieważ Polka świetnie wypadła na początku swojej przygody w turnieju w Kanadzie.

W pierwszym secie liderka rankingu WTA dała wygrać Alji Tomljanović tylko jednego gema i to dopiero, przy stanie 5:0 dla Polki. Raszynianka kapitalnie returnowała oraz wyprowadzała groźne piłki przy swoim serwisie. Udało jej się nawet zdobyć trzy asy.

Świątek bezproblemowo ogrywa Tomljanović

W drugim secie widzowie zgromadzeni na korcie obejrzeli istny festiwal przełamań. Łącznie było ich aż sześć. Australijka starała się grać bardziej agresywnie, szczególnie przy drugim serwisie 21-latki. Zmiana stylu gry pozwoliła jej ugrać dwa gemy. Świątek pewnie wygrała całą rywalizację, a jej dominacja była bezsprzeczna.

W następnej rundzie Polka zmierzy się z ulubienicą miejscowej publiczności Leylah Fernandez albo z Beatriz Haddad Maią.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

RadioZET.pl