Iga Świątek nie dała rady Barty. Liderka rankingu za mocna dla Polki

03.05.2021 20:51
Świątek - Barty NA ŻYWO

Iga Świątek przegrała z Ashleigh Barty 5:7, 4:6 w meczu trzeciej rundy WTA w Madrycie. Polka tym samym pożegnała się z turniejem.

Iga Świątek w 1/8 finału WTA w Madrycie walczyła z liderką światowego rankingu Ashleigh Barty. Polka fantastycznie weszła w mecz, wygrywając pierwsze trzy gemy. Niestety, Australijka ruszyła do odrabiania strat i przełamując 19-latkę, doprowadziła do remisu 3:3. Każda z zawodniczek skoncentrowała się na swoim serwisie, ale to Świątek prowadziła 5:4 przy wyrównanej walce.

Jednak 25-latka obroniła się i było 5:5. Od tego momentu 19-latka zaczęła popełniać błędy serwisowe, przez co górą była Barty, która finalnie wygrała seta 7:5.

Iga Świątek poza turniejem w Madrycie. Porażka Polki z liderką rankingu WTA

Drugi set zaczął się zupełnie inaczej niż pierwszy, gdzie Świątek wygrała pierwszego gema do zera. Szybko odpowiedziała jej Australijka i przełamując Polkę, wyszła na prowadzenie 3:1. Świątek dwukrotnie prowadziła 40:0, ale to do liderki rankingu należało ostatnie słowo, która prowadziła 4:2. 25-latka świetnie spisywała się na zagrywce, stwarzając zawodniczce z Raszyna spore problemy. Ostatecznie Barty wygrała 6:4 i cały mecz 2:0.

Barty w ćwierćfinale zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą, a Świątek pożegnała się z singlem turnieju w Madrycie. Mimo to Polka rywalizuje jeszcze w deblu.

Ashleigh Barty - Iga Świątek 7:5, 6:4