Zamknij

Świątek i Pawelski lepsi od Radwańskiej i Stachowskiego w meczu dla Ukrainy

23.07.2022 14:07
Martyn Pawelski i Iga Świątek
fot. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Iga Świątek i Martyn Pawelski pokonali Agnieszkę Radwańską i Serhija Stachowskiego w meczu charytatywnym turnieju "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy". Jeszcze w piątek odbędzie się jednosetowy mecz singlowy Świątek z Radwańską.

W sobotę w krakowskiej Tauron Arenie odbywa się charytatywne wydarzenie "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy", którego punktem kulminacyjnym będzie tenisowy mecz liderki rankingu z byłą znakomitą zawodniczką Agnieszką Radwańską. Dochód zostanie przekazany na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Świątek i Radwańska, przygotowując się do krakowskiej imprezy, odbyły wspólny trening. Obydwie zawodniczki łączy osoba Tomasza Wiktorowskiego, który przez wiele lat pracował z Radwańską, a teraz jest szkoleniowcem Świątek.

Świątek i Pawelski lepsi od Radwańskiej i Stachowskiego

Impreza w Krakowie rozpoczęła się o godz. 12:00 od meczu miksta, w którym ukraiński tenisista Serhij Stachowski i Radwańska zmierzyli się ze Świątek i doskonale rokującym polskim juniorem Martynem Pawelskim.

Pierwszy set meczu został rozegrany na klasycznych zasadach, do sześciu wygranych gemów i 6:4 zwyciężyła go młodsza z par, a więc Świątek i Pawelski. Drugi set rozegrano na zasadach super tie-breaka, a więc do 10 wygranych punktów i tam już 10-9 triumfowali Radwańska i Stachowski. O zwycięzcy spotkania zadecydował tzw. złoty punkt, który ostatecznie wygrali raz jeszcze Iga i Martyn.

RadioZET.pl/PAP