Zamknij

Światek i Hurkacz w meczu pokazowym w Gdyni. Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA]

13.07.2021 08:43
Światek i Hurkacz w meczu pokazowym w Gdyni
fot. AP/Associated Press/East News

Iga Świątek i Hubert Hurkacz wystąpią w meczu pokazowym par mieszanych wraz z Klaudią Jans-Ignacik oraz Marcinem Matkowskim. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie obejrzeć spotkanie Świątek i Hurkacza w Gdyni. Mecz pokazowy Świątek i Hurkacza na żywo w tv i online.

  • Turniej WTA w Gdyni odbędzie się w dniach 19-25 lipca, ale ze względu na igrzyska oficjalne otwarcie nastąpi sześć dni wcześniej
  • W uroczystości wezmą udział najlepsi polscy tenisiści - Iga Świątek (8. WTA) i Hubert Hurkacz (11. ATP)
  • Sprawdź szczegóły transmisji: kiedy, gdzie i o której godzinie obejrzeć mecz pokazowy Świątek i Hurkacza w Gdyni

Turniej BNP Paribas Poland Open w Gdyni odbędzie się w dniach 19-25 lipca, ale ze względu na igrzyska olimpijskie i wyjazd do Tokio najlepszych polskich tenisistów oficjalne otwarcie imprezy nastąpi sześć dni wcześniej. W uroczystości wezmą udział Iga Świątek, mistrzyni French Open 2020, notowana obecnie na 8. miejscu rankingu WTA oraz Hubert Hurkacz, półfinalista Wimbledonu, który coraz śmielej puka do czołowej dziesiątki zestawienia ATP. Aktualnie jest 11.

Ceremonia otwarcia będzie miała charakter charytatywny. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie Akademii Przyszłości, która zajmuje się m.in. budowaniem poczucia własnej wartości i rozwijaniem potencjału wśród dzieci.

Świątek i Hurkacz w Gdyni: mecz pokazowy w telewizji i live stream w internecie

- Cieszę się, że możemy wraz z Hubertem zagrać przed polską publicznością i wspólnie z kibicami tenisa po prostu dobrze się bawić, w dodatku w szczytnym celu, podczas oficjalnego otwarcia jedynego turnieju WTA w Polsce. To ważne, że każdy, kto kupi bilet na to wydarzenie, dołoży swoją cegiełkę do wsparcia dzieci z Akademii Przyszłości, które dzięki nam mają szansę uwierzyć w siebie i spełnienie swoich marzeń - mówiła Iga Świątek.

- Razem z Igą gramy dla dzieci, gdyż oboje dobrze wiemy, że realizacja mniejszych i większych marzeń zaczyna się w dzieciństwie, a nie wszyscy mamy zagwarantowany równy start - dodał Hurkacz.

W trakcie uroczystości odbędzie się mecz pokazowy par mieszanych, w którym Iga Świątek i Marcin Matkowski zagrają z Hubertem Hurkaczem i Klaudią Jans-Ignacik. Dla 20-latki z Raszyna i 24-letniego wrocławianina będzie to ostatni mecz przed wylotem na igrzyska w Tokio, gdzie oboje mają szanse na pierwszy w historii medal olimpijski w tenisie dla Polski.

W turnieju WTA w Gdyni wystąpią zawodniczki, które nie zakwalifikowały się na igrzyska [tenisowy turniej olimpijski ruszy 24 lipca - red.]. Z "1" rozstawiona będzie Julia Putinceva, z "2" półfinalistka French Open 2021 Tamara Zidansek. Wśród Polek zaprezentują się m.in. Magdalena Fręch i prawdopodobnie Urszula Radwańska.

Mecz pokazowy Świątek i Hurkacza: gdzie obejrzeć - transmisja TV i ONLINE

Mecz pokazowy w Gdyni z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacz odbędzie się we wtorek 13 lipca ok. godz. 15:30. Transmisja TV w TVP 1 (15:25) i TVP Sport (15:15) oraz online na stronie sport.tvp.pl.

Relacja na żywo z pokazowego meczu Igi Świątek i Huberta Hurkacza w Gdyni na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/polski-tenis.pl