Świątek - Wang: Kiedy i o której godzinie mecz 2. rundy French Open?

Krzysztof Sobczak
29.05.2019 11:02
Iga Świątek - Qiang Wang
fot. PAP/EPA

Mecz Iga Świątek - Qiang Wang na żywo. Polka na dzień przed swoimi 18. urodzinami zmierzy się z rozstawioną z "16" Chinką. Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz drugiej rundy French Open 2019.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Iga Świątek jeszcze nie miała okazji mierzyć się ze starszą o dziewięć lat Chinką. W pierwszej rundzie Wang pokonała swoją rodaczkę Saisai Zheng 6:1, 7:5, natomiast Polka rozbiła francuską nadzieję tenisa 16-letnią Selenę Janicijević 6:3, 6:0.

Zobacz także

Wang nie ma na koncie jak na razie większych sukcesów w Wielkim Szlemie. Jej najlepszym wynikiem w zawodach tej rangi jest trzecia runda, do której dotarła w ubiegłym roku we French Open i w US Open oraz w Australian Open 2019.

Chinka jest 16. rakietą świata, co jest jej najwyższą lokata w karierze. Na kortach ziemnych przegrała pierwsze mecze w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie. Lepiej poszło jej w Pradze, gdzie zatrzymała się na ćwierćfinale, a w ubiegłym tygodniu w Strasburgu odpadła rundę wcześniej.

Świątek, która 31 maja będzie obchodziła 18. urodziny, rozgrywa pierwszy "dorosły" sezon w karierze. Najlepszym prezentem, jaki mogłaby sobie sprawić, byłby awans do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju.

Świątek - Wang: Kiedy mecz 2. rundy French Open 2019?

Mecz Iga Świątek - Qiang Wang w drugiej rundzie French Open 2019 odbędzie się w czwartek 30 maja o godz. 11 na korcie numer 14. Będzie to pierwsze spotkanie dnia na tej arenie, dlatego, jeśli w Paryżu nie będzie padać, powinien rozpocząć się zgodnie z planem.

RadioZET.pl/PAP/KS