US Open: Iga Świątek wygrała dwudniowy mecz. Polka w trzeciej rundzie

04.09.2020 19:37
Świątek - Vickery

Iga Świątek (53. WTA) po raz pierwszy w karierze awansowała do trzeciej rundy US Open. Mecz z Sachią Vickery (160. WTA) rozpoczął się w czwartek, a dokończono go dzień później. Polka wygrała 6:7(5), 6:3, 6:4 i w nagrodę zmierzy się z byłą liderką rankingu tenisistek Wiktorią Azarenką.

Iga Świątek, która w poprzednim sezonie debiutowała na kortach Flushing Meadows, mogła i powinna wygrać w dwóch setach. W czwartek nastolatka z Raszyna prowadziła 5-0 w tie-breaku, by przegrać siedem kolejnych piłek i całą partię. W pierwszym gemie drugiej odsłony, przy stanie 30:0, spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu i przeniesione na piątek.

Od początku widać było nerwowość po obu stronach kortu. Panie wymieniły się przełamaniami, ale już kolejnego, na 3:2, Polka nie zmarnowała i dowiozła to prowadzenie do końca.

US Open 2020: Świątek pokonała Vickery [WYNIK]

Decydujący set źle się rozpoczął dla Świątek, która od razu na otwarcie straciła swoje podanie i musiała gonić. Udało się w szóstym gemie, a potem w dziesiątym. To wystarczyło, by pokonać 160. rakietę świata.

Świątek - Azarenka w 3. rundzie US Open 2020

W trzeciej rundzie US Open 2020 Iga Świątek zmierzy się z byłą liderką rankingu WTA, jedną z największych gwiazd kobiecego tenisa ostatnich lat, Wiktorią Azarenką(27. WTA). Białorusinka nadspodziewanie gładko poradziła sobie ze swoją rodaczką, rozstawioną z "5" Aryną Sabalenkę, wygrywając 6:1, 6:3.