Iga Świątek zagra w finale turnieju WTA w Adelajdzie. Teichmann odprawiona

26.02.2021 07:02
Świątek - Teichmann NA ŻYWO

Iga Świątek (18. WTA) pokonała Jil Teichmann (61. WTA) 6:3, 6:2 i awansowała do finału turnieju WTA 500 w Adelajdzie. O tytuł 19-letnia Polka powalczy z rozstawioną z "2" Belindą Bencić lub Coco Gauff.

• Iga Świątek pokonała Jil Teichmann w półfinale turnieju WTA w Adelajdzie
  • Polka po raz pierwszy w karierze zagra w finale zawodów rangi WTA 500 (wcześniej miała na koncie finał zmagań w Lugano, ale to był turniej mniejszej rangi)
  • W finale 19-latka zmierzy się z Belindą Bencić lub Coco Gauff

Iga Świątek ma na swoim koncie wielkoszlemowy tytuł wywalczony na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu, ale jeszcze nigdy nie wygrała zawodów rangi WTA. Blisko było w 2019 roku w Ligano, ale wówczas w finale lepsza okazała się Polona Hercog. To jednak była impreza o mniejszym znaczeniu niż rywalizacja w Adelajdzie (WTA 500).

W Australii Polka spisuje się znakomicie. W drodze do decydującego starcia nie przegrała ani jednego seta i w żadnym ze spotkań nie spędziła na korcie więcej niż 90 minut. W dwóch pierwszych rundach ograła kwalifikantki Madison Brengle i Maddison Inglis, następnie pokonała Danielle Collins, która skreczowała w drugim secie przy stanie 2:6, 0:3, a w półfinale przyszło jej się zmierzyć z 61. rakieta świata, leworęczną Szwajcarką Jil Teichmann.

WTA w Adelajdzie: Świątek - Teichmann [WYNIK]

Mieszkająca na co dzień w Hiszpanii 23-latka w czwartek stoczyła 3-godzinny bój z Anastazją Sevastovą. Zmęczenie widać było przede wszystkim na początku meczu z Igą, gdy nie była jeszcze wystarczająco rozgrzana. Próbowała się pobudzić, rozciągać i to się udało, choć dojście do odpowiedniej dyspozycji zajęło jej trochę czasu.

W pierwszych fragmentach Teichmann starała się skracać wymiany, dużo ryzykowała, ale też popełniała sporo błędów. Do tego nie najlepiej poruszała się po korcie, a gro piłek wygrywała dzięki dobremu serwisowi. Świątek z kolei pewnie punktowała, nie zważając na problemy rywalki.

Gra się wyrównała po przerwie. Pojawiły się długie gemy, break pointy z obu stron i zacięta walka o każdy punkt. Lepiej to zniosła podopieczna Piotra Sierzputowskiego, która dwa razy przełamała przeciwniczkę i wygrała cały mecz 6:3, 6:2.