Iga Świątek w 3. rundzie turnieju w Madrycie. Przed nią mecz z liderką rankingu

01.05.2021 14:51
Świątek - Siegemund

Iga Świątek (17. WTA) pokonała Laurę Siegemund (59. WTA) 6:3, 6:3 i awansowała do 3. rundy turnieju WTA na kortach ziemnych w Madrycie. Kolejną rywalką 19-letniej Polki będzie liderka rankingu tenisistek Ashleigh Barty.

• Iga Świątek (17. WTA) pokonała Laurę Siegemund (59. WTA) w meczu 2. rundy turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie
  • Kolejną rywalką Polki będzie liderka rankingu WTA Ashleigh Barty
  • Będzie to pierwsze starcie dwóch ostatnich mistrzyń French Open

Iga Świątek (17. WTA) w pierwszej rundzie turnieju WTA w Madrycie zdemolowała 27. rakietę świata Alison Riske 6:1, 6:1. W drugiej rundzie zmierzyła się z niżej notowaną, ale znacznie groźniejszą na "mączce" Niemką Laurą Siegemund (59. WTA). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Niemka przebijała się do drabinki głównej poprzez eliminacje, a w premierowym meczu ograła inną z kwalifikantek Katerynę Kozłową (137. WTA) 6:4, 6:2. W rywalizacji z młodszą o 13 lat Polką robiła, co mogła, by ograć mistrzynię French Open, ale popełniała zbyt wiele błędów w kluczowych momentach i miała problemy z wygrywaniem własnego podania.

WTA Madryt: Iga Świątek - Laura Siegemund [WYNIK]

Oba sety były do siebie podobne. Polka szybko uzyskiwała jedno-dwa przełamania, a następnie Niemka rozpoczynała pościg. W obu przypadkach za późno, chociaż dziewiąty gem drugiego seta, w którym Laura broniła się przed porażką w całym spotkaniu,  był niezwykle zacięty. 19-latka z Raszyna potrzebowała 11 piłek meczowych, by zamknąć ten pojedynek. Pomogła rywalka, która w dwóch ostatnich akcjach posłała skróty w siatkę.

W 3. rundzie turnieju w Madrycie Iga Świątek zmierzy się z Ashleigh Barty. Liderka rankingu WTA ograła wcześniej Tamarę Zidansek 6:4, 1:6, 6:3.

(14) Iga Świątek - Laura Siegemund 6:3, 6:3