Zamknij

Świątek - Saville: Kiedy 1. mecz Polki w 2022 roku? [GODZINA, DATA]

03.01.2022 17:40
Świątek - Saville
fot. BRENTON EDWARDS/AFP/East News

Iga Świątek - Daria Saville: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz pierwszej rundy turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Sprawdź datę i godzinę spotkania Świątek - Saville, dawniej Gavrilova.

Świątek - Saville: godzina, data. Iga Świątek (9. WTA) rozpocznie sezon 2022 w australijskiej Adelajdzie, skąd ma bardzo dobre wspomnienia. Rok temu 20-latka z Raszyna wygrała turniej w tym mieście, ale odbywał się on po Australian Open i miał rangę 250. W tym roku ta impreza również zostanie rozegrana, jednak w nieco późniejszym terminie. Na razie Polkę czeka rywalizacja w tej bardziej prestiżowej odsłonie - WTA 500.

Mistrzyni French Open 2020 przed startem zmagań postanowiła zadbać o emocje innego rodzaju. Po pięciu latach rozstała się z trenerem Piotrem Sierzputowskim i postawiła na współpracę z byłym opiekunem Agnieszki Radwańskiej, Tomaszem Wiktorowskim. - Myślę, że to świetna decyzja dla mnie. Na razie się poznajemy, bo w Polsce trenowaliśmy razem przez trzy tygodnie, czyli nie za dużo. Oczywiście, podczas turniejów jest inaczej, bo dochodzą inne czynniki, stres, itp. Kilka najbliższych turniejów zamierzam wykorzystać do tego, byśmy się poznali nawzajem. Sporo rozmawiamy o tenisie, nawet o sprawach spoza kortu. Czuję, że potrzebuję po prostu trochę czasu, by zbudować tę relację. Zobaczymy, jak to się potoczy - mówiła Świątek. Na starcie turnieju w Adelajdzie rozstawiona z "5" Iga zmierzy się z reprezentantką gospodarzy Darią Saville, lepiej znaną pod panieńskim nazwiskiem Daria Gavrilova.

Świątek - Saville: Kiedy mecz w Adelajdzie?

U Australijki rosyjskiego pochodzenia też się wiele działo w przerwie między sezonami. W grudniu 2021 roku wyszła za mąż za swojego rodaka i kolegę po fachu, tenisistę Luke'a Saville'a. Z nowym nazwiskiem i nowymi nadziejami będzie próbowała nawiązać do sukcesów sprzed 4-5 lat, gdy cztery razy grała w finałach turniejów WTA. Jeden z nich wygrała - w 2017 roku była najlepsza w New Haven, pokonując w finale doskonale znaną Dominikę Cibulkovą.

Saville zajmuje obecnie bardzo odległe 421. miejsce w rankingu WTA. To efekt wielu kontuzji i słabszej formy. Będzie to pierwsze spotkanie tych zawodniczek.

Lepsza z tej pary zmierzy się z finalistką US Open 2021, 19-letnią Kanadyjką Leylah Fernandez, która w dwóch setach ograła Jekaterinę Alexandrową.

Świątek - Saville: godzina, data

Mecz Iga Świątek - Daria Saville w 1. rundzie turnieju WTA 500 w Adelajdzie odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek i będzie drugim spotkaniem od godz. 1:30 czasu polskiego na korcie centralnym. Można zatem oczekiwać, że Polska i Australijka wyjdą na kort ok. godz. 3. Wcześniej na tej arenie zaprezentują się Jelina Switolina i Anastazja Gasanowa.

RadioZET.pl/PAP, an, cegl