Zamknij

Świątek - Sabalenka: Kiedy mecz Polki w WTA Finals? O której gra? [DATA, GODZINA]

13.11.2021 16:34
Świątek - Sabalenka godzina, data
fot. ULISES RUIZ/AFP/East News

Iga Świątek - Aryna Sabalenka: GODZINA i DATA meczu WTA Finals. Kiedy mecz Świątek - Sabalenka? O której godzinie mecz? Dla Igi Świątek będzie to drugie spotkanie w ramach WTA Finals, które musi wygrać, aby mieć szanse na awans z grupy. Sprawdź, kiedy i o której odbędzie się mecz Świątek - Sabalenka w WTA Finals.

Iga Świątek debiutuje na WTA Finals, w którym jest rozstawiona z piątką. Jeszcze przed startem w turnieju Polka podkreślała, że nie może doczekać się udziału w tej prestiżowej imprezie, zaznaczając, że jako najmłodsza w stawce, nie będzie zmagać się z presją. Niestety, w pierwszym meczu WTA Finals przeciwko Marii Sakkari, 20-latce towarzyszyły nerwy, których nie utrzymała na wodzy.

Świątek uległa Greczynce 2:6, 4:6, popełniając sporo błędów własnych. Tym samym rywalka zawodniczki z Raszyna po raz trzeci w tym roku była górą. Wcześniej pokonywała Świątek na French Open i w WTA w Ostrawie. W drugim starciu na imprezie kończącej sezon WTA przeciwniczką Igi Świątek będzie Aryna Sabalenka.

Białorusinka podobnie jak Świątek przegrała na inaugurację turnieju. 23-latka okazała się gorsza od Pauli Badosy, która rozgromiła rywalkę 6:1, 6:0. - Byłam naprawdę rozczarowana własną postawą po tym jak straciłam podanie i dałam się wtedy całkowicie ponieść emocjom. Nie potrafiłam tego zatrzymać i wrócić do meczu - mówiła tenisistka z Białorusi.

WTA Finals 2021 - terminarz: Kiedy swoje mecze rozegra Iga Świątek?

Świątek - Sabalenka: Kiedy mecz? O której godzinie?

Mecz Świątek - Sabalenka może zadecydować o dalszym udziale Polki w WTA Finals. Jeżeli 20-latka z Raszyna przegra z Sabalenką, a Badosa wygra z Sakkari, Świątek pożegna się z imprezą. Świątek nigdy wcześniej nie miała okazji grać z Sabalenką w oficjalnym starciu. Kto będzie górą w tym pojedynku?

Świątek - Sabalenka na żywo odbędzie się w sobotę, 13 listopada o godzinie 2:30 w nocy.

RadioZET.pl