Zamknij

Świątek - Riske: O której gra Polka? Kiedy mecz? [GODZINA, DATA]

10.05.2021 10:46
Iga Świątek
fot. AP/Associated Press/East News

Świątek - Riske: GODZINA i DATA. Świątek - Riske: kiedy gra Polka? O której godzinie? Iga Świątek przed French Open wystąpi w turnieju WTA w Rzymie. 19-latka zagra od pierwszej rundy. Kiedy mecz Świątek - Riske? O której godzinie?

Iga Świątek rozpoczyna ostatnie przygotowania do French Open, który uprzedza turniej WTA w Rzymie. 19-latka znajduje się na 15. miejscu w najnowszym rankingu WTA i za kilka godzin rozegra swój pierwszy mecz we włoskiej imprezie. Po raz drugi z rzędu jej rywalką w pierwszej rundzie będzie Alison Riske. Amerykanka była przeciwniczką Polki w ostatnich rozgrywkach w Madrycie. Wówczas zawodniczka z Raszyna pewnie pokonała rywalkę 6:1, 6:1. Dodatkowo to był pierwszy mecz nastolatki na korcie ziemnym w tym roku.

- Zawsze tęsknię za mączką. Szkoda, że na ziemi gra się zaledwie przez dwa miesiące w ciągu sezonu. Cieszę się każdą chwilą na tej nawierzchni. Będę potrzebowała większej liczby meczów, ponieważ muszę odnaleźć swój rytm. W zeszłym roku rozegrałam ich tylko osiem, czyli nie tak dużo, ale wygrałam Rolanda Garrosa – wyjaśniała Polka.

Świątek - Riske: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz Polki?

Świątek - Riske: Kiedy gra Polka? O której? [GODZINA, DATA]

W zeszłym roku Świątek szybko pożegnała się z rzymską imprezą, przegrywając w drugiej rundzie z Arantxą Rus. Z kolei w Madrycie 19-latka odpadła już w trzeciej rundzie, gdzie przegrała 5:7, 4:6 z Ashleigh Barty. Teraz będzie miała okazję do rehabilitacji. Mimo że to będą zmagania na mączce, włoskie korty są dużo wolniejsze od tych hiszpańskich, a gra toczy się tu dużo wolniej.

Świątek – Riske na żywo odbędzie się w poniedziałek, 10 maja. Polka zagra w trzecim meczu dnia, dlatego spotkanie z jej udziałem powinno rozpocząć się około godziny 13:30. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl