Zamknij

Świątek - Peterson: Kiedy i o której mecz 2. rundy AO? [GODZINA, DATA]

19.01.2022 10:25
Świątek - Peterson GODZINA DATA
fot. PAUL CROCK/AFP/East News

Iga Świątek - Rebecca Peterson: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz 2. rundy wielkoszlemowego Australian Open 2022 w Melbourne? Godzina i data spotkania Świątek - Peterson.

Iga Świątek - Rebecca Peterson: godzina, data. Iga Świątek (9. WTA) tegoroczny Australian Open rozpoczęła od efektownego zwycięstwa z Harriet Dart (123. WTA). Notowana ponad 100 lokat niżej w rankingu WTA Brytyjka tylko na początku postraszyła Polkę. Mistrzyni French Open 2020 przegrywała w pierwszej partii 1:3, ale od tego momentu wygrała jedenaście gemów z rzędu i z przytupem awansowała do drugiej rundy turnieju w Melbourne.

- Kilka pierwszych gemów było dla mnie niełatwych. Ze względu na słońce wiedziałam, że zostanę przełamana w moim drugim gemie serwisowym. Cieszę się, że byłam cierpliwa i odnalazłam rytm w trakcie meczu. To jest pozytywna rzecz - mówiła 20-latka z Raszyna na konferencji prasowej. Teraz poprzeczka powędruje nieco wyżej, bo po drugiej stronie siatki stanie Szwedka Rebecca Peterson (82. WTA)

Świątek - Peterson: kiedy mecz AO 2022?

26-latka ze Sztokholmu oddała swojej przeciwniczce tylko dwa gemy więcej. Daria Saville (Gavrilova), którą Polka również ma już w tym sezonie na rozkładzie [wygrana w Adelajdzie - red.], nie stawiła większego oporu i przegrała 2:6, 3:6.

Rebecca Peterson w 2019 roku była 43. rakietą świata. W tamtym sezonie odniosła jedyne turniejowe zwycięstwa - w finale w Nanchang pokonała Jelenę Rybakinę, a w Tiencinie uporała się z Heather Watson. To cenne skalpy, ale w Wielkim Szlemie dotarła maksymalnie do trzeciej rundy. W poprzednim sezonie w drugiej rundzie French Open przegrała z Igą 1:6, 1:6. W Melbourne nigdy nie przeszła do trzeciej rundy.

Wygrana Igi Świątek może oznaczać polski mecz na szczycie w trzeciej rundzie AO. Lepsza z tej pary zmierzy się bowiem ze zwyciężczynią pojedynku Magda Linette - Daria Kasatkina.

Świątek - Peterson: godzina, data

Mecz Iga Świątek - Rebecca Peterson w 2. rundzie Australian Open 2022 odbędzie się w czwartek 20 stycznia o godzinie 1:00 na John Cain Arena w Melbourne. Spotkanie Polki ze Szwedką będzie pierwszym tego dnia na tym korcie, więc opóźnienia nie są spodziewane.

RadioZET.pl/PAP, an, krys