Iga Świątek w półfinale US Open. Polka odprawiła ostatnią Amerykankę

08.09.2022 03:10
Świątek - Pegula

Iga Świątek (1. WTA) pokonała rozstawioną z "8" Jessicę Pegulę 6:3, 7:6(4) i awansowała do półfinału wielkoszlemowego US Open 2022 w Nowym Jorku. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Aryna Sabalenka (6. WTA).

Iga Świątek (1. WTA) w drodze do pierwszego w karierze ćwierćfinału US Open przegrała tylko jednego seta. W czwartej rundzie musiała odrabiać straty po porażce w premierowej partii z Niemką Jule Niemeier. Jessica Pegula (8. WTA) prezentowała podobną dyspozycję i etap wcześniej uległa w jednej z odsłon Yue Yuan. Później gładko rozbiła jednak Petrę Kvitovą.

W ćwierćfinale na drodze 21-latki stanęła ostatnia z Amerykanek obecnych w tej imprezie. Polka już dwie z nich - Sloane Stephens i Lauren Davis - wyeliminowała i teraz miała szansę dopełnić swoistego tryptyku. To się powiodło.

US Open 2022: Świątek - Pegula [WYNIK]

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego miała dobre wspomnienia ze starć z zawodniczką z Buffalo. W tym roku ograła ją dwa razy - w półfinale zmagań w Miami i w ćwierćfinale French Open. Później oba te turnieje wygrała. W Nowym Jorku Polka wciąż ma taką szansę, chociaż sama konfrontacja z córką miliardera była nerwowa, nierówna i ponownie dały o sobie znać liczne błędy z forhendu. Na szczęście - z perspektywy Igi - tych pomyłek nie było tak dużo, by nie sprostać wyzwaniu.

Pegula pierwsza zdobyła przełamanie na 3:2 i... stanęła. Od tego momentu Świątek wygrała cztery kolejny gemy i triumfowała w premierowej odsłonie. W drugim secie obserwowaliśmy festiwal breaków. Przy stanie 5:4 liderka rankingu serwowała na zwycięstwo, a jednak ponownie dała sobie odebrać podanie. Po niestabilnej grze o wszystkim decydował tie-break, a w nim lepiej trudny tego spotkania zniosła Polka i to ona (wreszcie) zamknęła ten mecz.

To starcie z trybun oglądali m.in. siedząca w boksie Igi wybitna amerykańska alpejka Lindsey Vonn, jedna z najlepszych tenisistek w historii Martina Navratilova i modelka Emily Ratajkowski.

W półfinale 21-letnia raszynianka zmierzy się z Aryną Sabalenką, którą już trzy razy w tym sezonie ograła. Co więcej, Białorusinka nie wygrała w tych spotkaniach ani jednego seta i zdobyła zaledwie 12 gemów. W drugiej parze Caroline Garcia zagra z Ons Jabeur.

Iga Świątek (1, Polska) - Jessica Pegula (8, USA) 6:3, 7:6(4)