Świątek - Pegula: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć 1/4 finału US Open?

07.09.2022 09:08
Iga Świątek

Iga Świątek - Jessica Pegula to będzie jedno z ćwierćfinałowych starć na tegorocznym US Open. Czy Polka poradzi sobie z Amerykanką? Sprawdź transmisję TV online z meczu Świątek - Pegula.

Iga Świątek świetnie spisuje się na nowojorskich kortach. Polka od pierwszej rundy przechodziła do kolejnych etapów, nie tracąc ani jednego seta. 21-latka wyeliminowała kolejno:Jasminę Paolini, Sloane Stephens i Lauren Davis. Schody zaczęły się w 1/8 finału, gdzie jej rywalką była Jule Niemeier. Niemka postawiła się liderce światowego rankingu, wygrywając pierwszą partię. Druga była wyrównana, ale mimo męczarni Świątek doprowadziła do wyrównania. Trzecia odsłona została zdominowana przez tenisistkę z Raszyna, która zwieńczyła dzieła, gromiąc przeciwniczkę do zera.

Jednocześnie Świątek poprawiła swoje osiągnięcie na US Open sprzed roku i po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju. Jej rywalką o półfinał będzie reprezentantka USA Jessica Pegula.

Świątek - Pegula: Transmisja TV online

Pegula również straciła tylko jednego seta, ale w trzeciej rundzie, kiedy podejmowała Yue Yuan. W innych meczach do zera pokonała Viktoriję Golubic, Aleksandrę Sasnowicz, a w czwartej rundzie wygrała z Petrą Kvitovą.

To będzie czwarty mecz Świątek - Pegula. Bilans przemawia na korzyść Polki, która dwukrotnie pokonywała o siedem lat starszą przeciwniczkę. Amerykanka dwukrotnie w tym sezonie nie potrafiła znaleźć rozwiązania na pokonanie 21-latki, gdzie ulegała jej na turnieju w Miami i na French Open. Pegula zwyciężyła z liderką rankingu w 2019 roku w Waszyngtonie.

Gdzie obejrzeć mecz Świątek - Pegula na US Open 2022?

Mecz Iga Świątek - Jessica Pegula w ćwierćfinale US Open 2022 odbędzie się w nocy ze środy 7 września na czwartek 8 września nie przed godziną 1:00 na Arthur Ashe Stadium. Transmisja TV z 1/4 finału US Open odbędzie się na antenach Eurosportu i online stream na stronie internetowej i w aplikacji Eurosport Player.