Koncert Jeleny Ostapenko. Iga Świątek odpadła z Indian Wells

12.10.2021 21:45
Iga Świątek odpadła z Indian Wells

Iga Świątek (4. WTA) odpadła z Indian Wells 2021. W czwartej rundzie polska tenisistka przegrała z Jeleną Ostapenko (29. WTA) 4:6, 3:6 i to Łotyszka w ćwierćfinale zmierzy się z Shelby Rogers albo Leylah Fernandez.

• Iga Świątek (4. WTA) przegrała z Jeleną Ostapenko (29. WTA) w meczu 4. rundy Indian Wells 2021
  • To było starcie dwóch mistrzyń French Open
  • W poniedziałek Polka odpadła również z gry deblowej

Świątek - Ostapenko na żywo. Iga Świątek (4. WTA) dała się poznać szerszej globalnej publiczności podczas ubiegłorocznego French Open, gdy jako 19-letnia dziewczyna w drodze do pierwszego w karierze wielkoszlemowego zwycięstwa nie straciła ani jednego seta, a w pokonanym polu pozostawiła m.in. Simonę Halep i Sofię Kenin. To był jej premierowy sukces w gronie seniorek, a od tego czasu swój dorobek poprawiła o triumfy w Adelajdzie i Rzymie. Można powiedzieć, że jest "tenisową bliźniaczką" swojej wtorkowej rywalki w Indian Wells, Jeleny Ostapenko.

Łotyszka wygrywała na kortach Rolanda Garrosa w 2017 roku, a dwa dni przed finałem obchodziła 20. urodziny. Dla niej to także było pierwsze zwycięstwo, które stało się trampoliną do dalszych osiągnięć. Aktualnie może pochwalić się trzema kolejnymi pucharami - z Seulu, Luksemburgu i Eastbourne. W nieco szybszym rozwoju przeszkodziły jej kontuzje.

Indian Wells 2021: Iga Świątek - Jelena Ostapenko [WYNIK]

W starciu dwóch byłych mistrzyń Francji zdecydowanie lepsza okazała się Ostapenko.24-latka z Rygi od początku narzuciła swoje warunki, co chwilę "bombardowała" Polkę kątowymi zagraniami i co z jej perspektywy najważniejsze, zwykle trafiała albo w linie, albo tuż przed nie. Mimo wszystko to Iga pierwsza zdobyła przełamanie, ale za moment je straciła. Od stanu 4:3 podopieczna Piotra Sierzputowskiego nie wygrała w tej partii ani jednego gema i uległa 4:6.

Druga odsłona przebiegała podobnie. Świątek prowadziła 2:0, potem 3:1 i od tego momentu coś w jej grze się zacięło. Przy wyniku 3:4 20-latka z Raszyna poprosiła o przerwę medyczną w związku z jakimiś problemami z brzuchem. Po powrocie na kort nie zdołała odwrócić losów rywalizacji i przegrała 3:6, a cały mecz 0-2.

W ćwierćfinale Jelena Ostapenko zagra z Laylah Fernandez albo Shelby Rogers.

[2] Iga Świątek - [24] Jelena Ostapenko 4:6, 3:6