Zamknij

Świątek - Ostapenko. Kiedy i o której godzinie mecz Indian Wells?

12.10.2021 19:00
Iga Świątek
fot. AP/Associated Press/East News

Świątek - Ostapenko: GODZINA, DATA. Kiedy mecz Świątek - Ostapenko? O której godzinie gra Polka na Indian Wells? Iga Świątek o ćwierćfinał amerykańskiego turnieju powalczy z Łotyszką Jeleną Ostapenko. Sprawdź najważniejsze informacje przed spotkaniem Świątek - Ostapenko. Relacja i wynik live na sport.radiozet.pl.

Iga Świątek prezentuje kapitalną formę na Indian Wells. 20-latka imponuje na twardych kortach amerykańskiego turnieju, rozprawiając się z kolejnymi rywalkami. Po odpoczynku w pierwszej rundzie, w której Polka miała wolny los, w drugiej rozprawiła się z Petrą Martić 6:1, 6:3. Następnie w starciu w trzeciej rundzie nie dała żadnych szans Weronice Kudermietowej, rozbijając ją 6:1, 6:0. W 1/8 finału Indian Wells Świątek powalczy z Jeleną Ostapenką.

Łotyszka w pierwszej rundzie, podobnie jak zawodniczka z Raszyna miała wolny los. W drugim etapie wygrała z Su-Wei Hsieh 6:3, 6:0, a w ostatnim pojedynku triumfowała z Julią Putnicewą 6:3, 2:6, 6:3.

Jelena Ostapenko sklasyfikowana jest na 29. miejscu w rankingu WTA. Wobec czwartego miejsca zajmowanego przez Polkę, to ona podejdzie do meczu w roli faworytki. Jak sama zaznaczała Świątek, jeszcze nie przyzwyczaiła się do tej roli.

Świątek - Ostapenko: Kiedy gra Polka? O której mecz Indian Wells?

- To nie jest do końca tak. Po prostu jeszcze się do tego nie przyzwyczaiłam i wciąż się tego uczę, bo to jest jednak gra z trochę innym obciążeniem. Czyli taka nowa rzecz, ale nie znaczy, że tego nie lubię - tłumaczyła.

Iga Świątek przekazała ważną wiadomość. "Proszenie o pomoc to oznaka odwagi"

Świątek spotkała się z Ostapenko w czerwcu 2019 roku na kortach trawiastych w WTA w Birmingham. Wówczas górą była Łotyszka, wygrywając 6:0, 6:2. 24-latka podobnie jak Świątek może pochwalić się triumfem na French Open. Rywalce Polki ta sztuka udała się w 2017 roku.

Świątek - Ostapenko na żywo odbędzie się we wtorek 12 października o godz. 20. Będzie to pierwsze spotkanie dnia na korcie numer 3.

RadioZET.pl