Półtora seta to za mało. Świątek i Mattek-Sands odpadły z Indian Wells

11.10.2021 23:52
Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands przegrały z turniejową "2" Su-Wei Hsieh oraz Elise Mertens 6:1, 4:6, 8-10 i odpadły w drugiej rundzie gry podwójnej z Indian Wells. W kolejnej rundzie tajwańsko-belgijski duet zmierzy się z dwoma wielkimi nadziejami kobiecego tenisa - 19-letnią Leylah Fernandez i 17-letnią Cori "Coco" Gauff.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands już raz w tym sezonie spotkały się z rozstawionymi w Indian Wells z "2" Su-Wei Hsieh i Elise Mertens. Ich premierowe starcie w trzeciej rundzie French Open było epickie do tego stopnia, że obserwatorzy i kibice już wtedy okrzyknęli je mianem najlepszego meczu tego roku. Po trzech godzinach i 11 minutach polsko-amerykańska para wygrała 5:7, 6:4, 7:5, broniąc wcześniej kilku piłek meczowych.

W wietrznej Kalifornii już tak epicko nie było. Spotkanie toczyło się do jednej bramki: najpierw tajwańsko-belgijskiej, potem polsko-amerykańskiej.

Indian Wells: Świątek/Mattek-Sands - Hsieh/Mertens [WYNIK]

W pierwszym secie to wiatr bardziej przeszkadzał Polce i Amerykance niż przeciwniczki. Wprawdzie w czterech gemach mieliśmy aż trzy przełamania - tylko Świątek wygrała swoje podanie - to w kolejnej fazie Mattek-Sands skorygowała swój serwis i również zapisała na swoim koncie zwycięstwo. W efekcie Mertens i Hsieh uległy aż 1:6.

W drugiej partii Bethanie i Iga co chwilę popisywały się efektownymi zagraniami, jakby podjęły wzajemne wyzwanie, która z nich zagra ładniej. Ale tak było tylko do stanu 4:1. Potem gra Amerykanki i Polki całkowicie się zacięła, co kosztowało je utratę pięciu gemów z rzędu i seta. W super tie-breaku było już 8-1 dla zawodniczek z Tajwanu i Belgii, by finalnie wygrały "tylko" 10-8.

W ćwierćfinale Hsieh i Mertens zmierzą się z nastolatkami z USA i Kanady - Cori "Coco" Gauff oraz Leylah Fernandez.

Iga Świątek/Bethanie Mattek-Sands - [2] Su-Wei Hsieh/Elise Martens 6:1, 4:6, 8-10