Zamknij

AO 2021: Kiedy i o której godzinie mecz 2. rundy miksta Świątek/Kubot?

15.02.2021 22:21
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek/Łukasz Kubot - Hayley Carter/Sander Gille: GODZINA i DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz 2. rundy miksta w Australian Open 2021? To ostatnia "polska" szansa na zwycięstwo w Melbourne.

  • Iga Świątek i Łukasz Kubot w drugiej rundzie miksta w Australian Open 2021 zmierzą się z Bayley Carter i Sanderem Gillem
  • Dla polskich tenisistów to ostatnia szansa, by wywieźć jakieś trofeum z Melbourne
  • Sprawdź, kiedy i której godzinie obejrzeć mecz Iga Świątek/Łukasz Kubot - Hayley Carter/Sander Gille

Iga Świątek/Łukasz Kubot - Hayley Carter/Sander Gille: GODZINA. Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli już ze swoich koronnych konkurencji. Mistrzyni French Open 2020 przegrała w czwartej rundzie z Simoną Halep 6:3, 1:6, 4:6 i tegoroczny Australian Open zakończyła na tym samym etapie co 12 miesięcy temu. Kubot w duecie z Wesley Koolhofem zatrzymali się na 1/8 finału, w której ulegli gospodarzom Matthew Ebdenowi i Johnowi-Patrickowi Smithowi.

Ten drugi zrewanżował się naszemu debliście za porażkę... w mikście. W pierwszej rundzie polska para ograła właśnie Smitha i Astrę Sharmę 5:7, 7:6(6), 10-6 i teraz zmierzy się z amerykańsko-belgijskim duetem Hayley Carter - Sander Gille.

Iga Świątek/Łukasz Kubot - Hayley Carter/Sander Gille: GODZINA i DATA

Notowana obecnie na 705. miejscu rankingu WTA Carter i 39. deblista świata Gille na otwarcie imprezy sprawili megasensację, eliminując rozstawionych z numerem "1" Barborę Strycovą i Nikolę Mekticia, co tylko pokazuje, że nie wolno ich lekceważyć.

Dla Igi Świątek i Łukasza Kubota mikst jest ostatnią szansą na wywiezienie trofeum z Melbourne. Po porażce z Halep Polka zaprzeczyła, jakoby występ w tej konkurencji miał jakiś negatywny wpływ na jej postawę w rywalizacji z doświadczoną Rumunką.

- Debel podczas ostatniego French Open bardzo mi pomógł, więc nie traktowałabym tego jako argumentu, że dlatego przegrałam - ucięła krótko Polka, która jeszcze przed startem AO zapowiadała, że zamierza jak najdalej dotrzeć zarówno w singlu, jak i grze mieszanej.

Świątek/Kubot: Kiedy i o której mecz polskiego miksta w AO 2021? [GODZINA]

Mecz Iga Świątek/Łukasz Kubot - Hayley Carter/Sander Gille w 2. rundzie miksta w Australian Open 2021 odbędzie się we wtorek 16 lutego nie przed. godz. 6:30 rano czasu polskiego. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w ćwierćfinale z lepszymi w starciu Samanha Stosur/Matthew Ebden - Luisa Stefani/Bruno Soares

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty