Świątek - Krejcikova: Kiedy mecz? O której godzinie gra Polka? [DATA, GODZINA]

12.05.2021 21:53
Iga Świątek

Świątek - Krejcikova GODZINA i DATA. Świątek - Krejcikova: kiedy i o której mecz? Iga Świątek po awansie do trzeciej rundy WTA w Rzymie zmierzy się z Czeszką Barborą Krejcikovą. Sprawdź podstawowe informacje przed starciem Świątek - Krejcikova.

Iga Świątek idzie jak burza w turnieju WTA w Rzymie. Polka dotarła do trzeciej rundy (1/8 finału) włoskiej imprezy na kortach ziemnych. W środowym starciu Polka pokonała Madison Keys 7:5, 6:1. 19-latka po raz pierwszy mierzyła się z Amerykanką w meczu z cyklu WTA. W pierwszym secie gra była wyrównana, ale bliżej wyjścia na prowadzenie w spotkaniu była Keys, która wygrywała 5:3 i miała trzy piłki setowe.

Świąek - Krejcikova GODZINA. Kiedy mecz? DATA

Wówczas Świątek wzięła się za odrabianie strat i to ona była górą w pierwszej partii. W drugiej rozbiła rywalkę 6:1 i przypieczętowała awans do 1/8 finału WTA w Rzymie. Jej przeciwniczką będzie Barbora Krejcikova. Czeszka w drugiej rundzie wyeliminowała z rozgrywek czwartą rakietę świata Sofię Kenin 6:1, 6:4. W tej chwili 25-latka klasyfikowana jest na 40. miejscu rankingu WTA. Do tej pory ze Świątek rywalizowała tylko raz – podczas turnieju w Miami, gdzie górą była reprezentantka Polski, triumfując 6:4, 6:2.

Świątek - Krejcikova: Kiedy mecz? O której godzinie gra Polka?

W pierwszej rundzie Świątek wygrała przez krecz Alison Riske, która w wyniku kontuzji nie była w stanie dokończyć pierwszego seta.

Świątek - Krejcikova na żywo odbędzie się w czwartek, 13 maja, około godziny 11.30. Relacja live ze spotkania zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.