Iga Świątek przetrwała napór Kovinić. Polka zagra w 4. rundzie French Open

28.05.2022 13:40
Świątek - Kovinić

Iga Świątek (1. WTA) odparła napór kapitalnie grającej 95. rakiety świata Danki Kovinić i awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego French Open 2022 na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Polka po 90 minutach wygrała 6:3, 7:5.

Iga Świątek pierwszy raz w tej edycji French Open 2022 napotkała opór rywalki. Łesia Curenko uległa w 54 minuty, Alison Riske w godzinę, natomiast Danka Kovinić (95. WTA) postawiła na tenis "all-in" - maksymalne ryzyko bez względu na konsekwencje i liczbę niewymuszonych błędów. Czarnogórzanka na pewno nie przegrała tego meczu w szatni, a niewiele brakowało, by jako pierwsza zawodniczka od 23 kwietnia urwała seta liderce rankingu WTA.

To było ich pierwsze spotkanie. Kovinić lubi grać mocno, agresywnie, podobnie jak Polka. Zmierzyły się więc dwie duże siły, co momentami było widać. Na premierowe emocje nie trzeba było długo czekać - drugi gem tego meczu trwał... kwadrans. Dla porównania cały pierwszy set rywalizacji z Riske trwał 20 minut.

French Open 2022: Świątek - Kovinić [WIDEO]

To nie był łatwy mecz. Polka w całym spotkaniu aż trzy razy straciła swoje podanie, dała się przegonić ze stanu 4:1 na 4:5 i dopiero po... założeniu bluzy, która pozwoliła jej się dogrzać, postawiła kropkę nad "i".

Danka Kovinić ryzykowała. Szukała linii, kątowych uderzeń, zagrała kilka skrótów i nie zrezygnowała z nich nawet po kilku nieudanych akcjach, a przede wszystkim znakomicie serwowała. To nie wystarczyło na liderkę rankingu WTA, ale na pewno może być z siebie dumna. To było jedno z najtrudniejszych starć dla 20-latki z Raszyna w ostatnim okresie. To zwycięstwo było już 31. z rzędu.

W czwartej rundzie Iga Świątek zmierzy się z lepszą z pary Alize Cornet - Qinwen Zheng.

Iga Świątek (1, Polska) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:3, 7:5

Zapis relacji na żywo z meczu Świątek - Kovinić

Iga Świątek nie bierze jeńców od lutego, a jej seria 30. meczów bez porażki trwa na obiektach im. Rolanda Garrosa. 20-letnia zawodniczka spisuje się fantastycznie na French Open, odprawiając kolejną rywalkę z kwitkiem. Najpierw wygrała na inaugurację z Łesią Curenko 6:0, 6:2, a następnie takim samym wynikiem zakończyła starcie z Alison Riske.

- Jestem zadowolona, że zagrałam solidny mecz, że kontynuuję to, co pokazywałam we wcześniejszych turniejach. Cieszę się, że utrzymuję odpowiedni poziom koncentracji - mówiła Polka po drugim pojedynku.

Jej przeciwniczką w trzeciej rundzie French Open będzie Danka Kovinic. 27-latka pokonała Ludmiłę Samsonową 2:6, 6:2, 6:1, a potem była lepsza od Anny Schmiedlovej 6:3, 7:5.

Świątek - Kovinic NA ŻYWO. Mecz French Open LIVE i WYNIK ONLINE

- Z jednej strony czuję trochę przewagę psychiczną nad rywalkami, ale wiem, że wciąż muszę być bardzo uważna, bo dużo może się wydarzyć. Chciałabym nie tracić tej czujności i być gotowa na wszystko, bo w tenisie może się wszystko wydarzyć. Takie podejście daje mi większe bezpieczeństwo na wypadek, jakby na korcie działo się coś, czego się nie spodziewałam. Wtedy zawsze mogę się dostosować - zaznaczyła Iga.

Świątek - Kovinic: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz French Open?

Świątek - Kovinic będzie pierwszym bezpośrednim meczem dla pań. Tenisistka z Bałkanów zajmuje obecnie 95. miejsce w światowym rankingu. Najwyżej sklasyfikowana była sześć lat temu, kiedy zajmowała 46. pozycję. Na koncie nie ma żadnego wygranego turnieju rangi WTA.

Świątek - Kovinic na żywo odbędzie się w sobotę 28 maja. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.