Świątek - Kostiuk: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz French Open?

07.06.2021 20:50
Świątek - Kostiuk: Transmisja

Świątek - Kostiuk: transmisja TV i online. Gdzie oglądać starcie Świątek - Kostiuk? Iga Świątek w 1/8 finału French Open zmierzy się z 18-letnią Ukrainką Martą Kostiuk. Sprawdź podstawowe informacje. Relacja i wynik meczu Świątek - Kostiuk na żywo dziś na sport.radiozet.pl.

Iga Świątek ma za sobą najtrudniejszy mecz w tegorocznej edycji French Open 2021. Zawodniczka z Raszyna w pierwszym ciężkim secie pokonała Anett Kontaveit 7:6 (7-4), a w drugiej partii dopełniła formalność, detronizując Estonkę 6:0. To było dziesiąte zwycięstwo Polki z rzędu w wielkoszlemowym French Open bez straty seta.

- Dziś było blisko, bym nie zapisała na swoim koncie tego osiągnięcia. Jestem zadowolona, że grałam regularnie. Staram się podchodzić do każdego gema tak samo jak w poprzednim sezonie i cieszę się, że mi się to udaje. Bo wielu zawodników ma kłopoty, wracając w roli obrońcy tytułu wielkoszlemowego - podkreślała Polka na konferencji prasowej.

Wcześniej Świątek pokonała Kaję Juvan 6:0, 7:5, a w drugiej rundzie wyeliminowała Rebeccę Peterson 6:1, 6:1. Tym razem Polka będzie tą starszą na korcie. Jej rywalką w czwartej rundzie będzie 18-letnia Marta Kostiuk. Ukrainka będąca 81. rakietą świata w rankingu WTA wygrała z Garbiną Muguruzą 6:1, 6:4, a następnie pokonała Saisai Zheng 6:3, 6:4. Przed starciem ze Świątek była górą w pojedynku z Wawrarą Graczewą 6:1, 6:2.

Świątek - Kostiuk: Transmisja TV i online. Na jakim kanale obejrzeć na żywo?

Świątek - Kostiuk: Kiedy mecz Polki na French Open? O której godzinie?

Świątek z młodszą o rok Kostiuk zmierzy się po raz pierwszy w karierze. Zajmująca 81. miejsce w rankingu WTA Ukrainka po raz pierwszy w karierze awansowała do czołowej "16" w Wielkim Szlemie.

Świątek - Kostiuk na żywo odbędzie się w poniedziałek, 7 czerwca o 21:00. Mecz będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 1, a relację live będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.