Zamknij

Iga Świątek rozprawiła się z Martą Kostiuk. Polka zachwyciła piłką meczową

07.06.2021 23:29
Świątek - Kostiuk
fot. PAP/EPA

Iga Świątek pokonała Martę Kostiuk 6:3, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału French Open 2021, w którym zagra z Greczynką Marią Sakkari. Piłka meczowa z tego spotkania wprawiła w osłupienie obserwatorów, kibiców i internautów. Zobacz WIDEO.

  • Iga Świątek pokonała Martę Kostiuk w 4. rundzie French Open 2021
  • Ozdobą spotkania była piłka meczowa, którą teraz zachwycają się internauci i eksperci
  • W ćwierćfinale Polka zagra z Marią Sakkari

Iga Świątek w poniedziałek awansowała do ćwierćfinału French Open 2021. 18-letnia Marta Kostiuk wysoko zawiesiła Polce poprzeczkę, miała kilka szans na zwycięstwa w poszczególnych gemach, obroniła jedną piłkę meczową, ale w kolejnej była już bezradna. Podopieczna Piotra Sierzputowskiego zamknęła to spotkanie cudownym zagraniem - najpierw zagrała stop woleja, a następnie loba spod siatki, po którym piłka wpadła w linię końcową.

- Nie pamiętam, czy kiedykolwiek skończyłam mecz takim zagraniem - mówiła w studiu Eurosportu. Dodała, że najważniejsze jest dla niej zwycięstwo w meczu i promocja do kolejnej rundy.

Świątek - Kostiuk: Piłka meczowa [WIDEO]

Zagraniami Igi Świątek zachwycali się po meczu byli dawni mistrzowie Andy Murray i Andy Roddick. - Uwielbiam oglądać jej tenis - napisał Brytyjczyk na Twitterze. Piłka meczowa zrobiła wrażenie także na internautach, którzy wychwalali zarówno wyczucie piłki, umiejętność przewidywania, jak i mądrość w podejmowaniu decyzji polskiej tenisistki.

Broniąca tytułu 20-latka z Raszyna może pochwalić się serią 11 zwycięstw i 22 kolejnych wygranych setów na kortach im. Rolanda Garrosa.

W ćwierćfinale French Open Iga Świątek zagra z rozstawioną z "17" Marią Sakkari.

RadioZET.pl