Świątek - Kostiuk GODZINA: Kiedy i o której mecz 1/8 finału French Open?

07.06.2021 20:50
Świątek - Kostiuk GODZINA

Świątek - Kostiuk: GODZINA. Kiedy mecz Polki w 1/8 finału French Open 2021? O której godzinie spotkanie Świątek - Kostiuk? Iga Świątek w walce o ćwierćfinał powalczy z Martą Kostiuk. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami. Relacja i wynik meczu 4. rundy French Open 2021 dziś na sport.radiozet.pl.

Iga Świątek prezentuje znakomitą formę w tegorocznym French Open. W pierwszej rundzie Polka wyeliminowała Kaję Juvan 6:0, 7:5, mając problemy jedynie w drugim secie. W kolejnym starciu w 61 minut rozprawiła się z Rebeccą Peterson, triumfując 6:1, 6:1. A w trzeciej rundzie tenisistka z Raszyna pokonała Kontaveit 7:5, 6:0.

Jej kolejną rywalką w czwartej części będzie Marta Kostiuk. Ukrainka jest w tej chwili na 81. miejscu w rankingu WTA. W pierwszej rundzie 18-latka sprawiła nie lada sensację, wygrywając z Garbiną Muguruzą 6:1, 6:4, a następnie pokonała Saisai Zheng 6:3, 6:4. Przed starciem ze Świątek, Kostjuk pokonała Rosjankę Wawrarę Graczewę 6:1, 6:2.

Świątek - Kostiuk: Kiedy mecz? O której gra Polka?

Z trzech dotychczasowych meczów w tej edycji French Open w singlu dwukrotnie występowała na korcie centralnym, a raz na trzecim co do wielkości kompleksie paryskiej imprezy.

Świątek - Kostiuk: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć na żywo?

- Przyzwyczaiłam się już do gry na dużych kortach, rywalizowałam na nich już w ubiegłym roku. Teraz grałam debla na bocznych. Jest różnica - trzeba się inaczej skoncentrować, zawęzić trochę pole koncentracji, bo na mniejszych obiektach wybiegi są mniejsze, często jest też więcej kibiców od razu przy korcie. Ale radzę sobie na obu typach kortów i czuje się na nich komfortowo - tłumaczyła Świątek.

Świątek - Kostiuk na żywo odbędzie się w poniedziałek, 7 czerwca o godzinie 21:00. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.