Świątek - Kenin: Zobacz SKRÓT finału French Open

10.10.2020 21:33
Świątek - Kenin SKRÓT

Finał French Open 2020 - SKRÓT meczu Iga Świątek - Sofia Kenin. 19-latka jako pierwsza Polka wygrała turniej Wielkiego Szlema i dokonała tego w znakomitym stylu. Zobacz najlepsze akcje finału Rolanda Garrosa 2020 Świątek - Kenin.

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze dotarła do finału turnieju wielkoszlemowego. Wcześniej mogła pochwalić się "jedynie" czwartymi rundami z French Open 2019 i Australian Open 2020. Jej rywalka, choć niespełna trzy lata starsza, miała już doświadczenie z ważnych meczów - w styczniu wygrała wspomniane już AO w Melbourne.

Patrząc tylko na ranking WTA, w którym Świątek zajmowała 54. miejsce, a Kenin 6. i po nieobecność Ashleigh Barty oraz Naomi Osaki była rozstawiona z numerem "4", faworytki należało upatrywać w osobie Amerykanki rosyjskiego pochodzenia. Iga przebrnęła jednak przez ten turniej w lepszym stylu i pokonała trudniejsze przeciwniczki, m.in. Marketę Vondrousovą, Eugenie Bouchard czy Simonę Halep.

Świątek - Kenin: Skrót finału French Open 2020 [WIDEO]

W finale French Open 2020 Iga Świątek zaprezentowała dokładnie to, co pokazywała we wcześniejszych rundach: bardzo mocne, agresywne forhendy i bekhendy, mądre skróty i siłę mentalną w trudnych momentach. A tych nie brakowało, bo Polka najpierw prowadziła 3:0, a następnie pozwoliła się dogonić. Presję wytrzymała też w dziesiątym gemie pierwszego seta, gdy przełamała rywalkę.

Sofia Kenin próbowała różnych sztuczek, by wytrącić 19-latkę z Raszyna z uderzenia. Przy stanie 2:1 w drugiej partii poprosiła o przerwę medyczną, która przez wielu obserwatorów została odebrana jako próba gry psychologicznej. Gwoli ścisłości oddajmy, że Amerykanka od początku spotkania grała z obandażowanym lewym udem i mogła mieć jakiś drobny uraz.

Organizatorzy na Twitterze opublikowali skrót z najlepszymi akcjami z ego meczu. Jest na co popatrzeć.