Świątek - Kanepi: Kiedy i o której ćwierćfinał AO? [GODZINA, DATA]

25.01.2022 21:00
Świątek - Kanepi GODZINA DATA

Iga Świątek - Kaia Kanepi: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się ćwierćfinał Australian Open 2022 w Melbourne? Godzina i data spotkania Świątek - Kanepi.

Świątek - Kanepi: godzina, data. Iga Świątek (9. WTA) po raz pierwszy w karierze dotarła do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open. W debiucie w 2019 roku przegrała w drugiej rundzie po bolesnej lekcji tenisa od Camili Giorgi. W dwóch kolejnych edycjach przegrywała na czwartym etapie zmagań - najpierw z Anett Kontaveit, a następnie z Simoną Halep. W obu przypadkach urywała rywalkom seta, ale nie potrafiła zamknąć tych spotkań na swoją korzyść. Niewiele brakowało, by w tym sezonie skończyło się podobnie.

W kolejnych rundach 20-latka z Raszyna nie straciła ani jednego seta, a przeciwniczkom w poszczególnych partiach nie pozwoliła na zdobycie choćby czterech gemów. W takim stylu ograła brytyjską kwalifikantkę Harriet Dart (123. WTA), Szwedkę Rebeccę Peterson (82. WTA) oraz rozstawioną z "25" Rosjankę Darię Kasatkinę (23. WTA). Naprawdę wysoko poprzeczkę zawiesiła dopiero Sorana Cirstea (38. WTA). Rumunka wygrała premierową odsłonę 7:5 i grała bardzo dobrze. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego w porę się pozbierała, "nauczyła się" gry rywalki i nie bez kłopotów wygrała dwa kolejne sety 6:3, 6:3. O wejście do najlepszej czwórki imprezy w Melbourne zmierzy się ze sklasyfikowaną obecnie bardzo daleko, na 115. miejscu, ale potencjałem na pewno zasługującą na wyższą lokatę Kaię Kanepi.

Świątek - Kanepi: kiedy mecz AO 2022?

Druga rakieta Estonii - najlepszą jest Anett Kontaveitt - w przeszłości plasowała się na 15. pozycji rankingu WTA i sześć razy grała w wielkoszlemowych ćwierćfinałach. Nie wiodło jej się tylko w... Australian Open, gdyż dopiero w tym sezonie zdołała przedrzeć się do czwartej rundy. W poniedziałek jeszcze ten wynik poprawiła, sensacyjnie eliminując turniejową "2" Arynę Sabalenkę. Ponadto 36-latka ma na swoim koncie cztery wygrane turnieje WTA, ale ostatni raz triumfowała w 2013 roku w Brukseli.

Białorusinka i Estonka stoczyły równie zacięty bój co wcześniej Świątek z Cirsteą. Kanepi miała cztery piłki meczowe, a jednak zamknęła ten mecz dopiero w super tie-breaku. Ostatecznie zwyciężyła 5:7, 6:2, 7:6(10-7). Z Polką zmierzy się po raz pierwszy w karierze.

Lepsza z tej pary w półfinale zmierzy się z rozstawioną z "27" Amerykanką Danielle Collins lub inną rewelacją AO Alize Cornet, która w czwartej rundzie ograła Simonę Halep.

Świątek - Kanepi: godzina, data

Mecz Iga Świątek - Kaia Kanepi w ćwierćfinale Australian Open 2022 odbędzie się w środę 26 stycznia nie przed godz. 3. Wcześniej, od godz. 1., na tej arenie zaprezentują się potencjalne rywalki Polki lub Estonki, Danielle Collins i Alize Cornet.