Zamknij

Świątek - Jabeur: Kiedy gra Polka? O której finał WTA w Rzymie?

15.05.2022 12:08

Świątek - Ons Jabeur GODZINA: Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się finał turnieju WTA w Rzymie, w którym Iga Świątek zagra z Ons Jabeur. Relacja i wynik tego spotkania live na sport.radiozet.pl.

Świątek - Jabeur GODZINA Kiedy mecz Polki O której gra w Rzymie
fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

Iga Świątek po powrocie po krótkiej przerwie nie daje żadnych oznak przemęczenia, a wręcz przeciwnie - bezlitośnie obchodzi się z każdą kolejną napotkaną rywalką. W drugiej rundzie Polka pokonała Elenę-Gabrielę Ruse 6:3, 6:0, w 1/8 finału Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:1, w ćwierćfinale odprawiła Biancę Andreescu, a w sobotę nie dała szans Arynie Sabalence.

W stolicy Włoch Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Polka w Rzymie zanotowała 24, 25, 26 i 27. zwycięstwo, co pozwoliło jej zapisać się w historii. Iga zrównała się ze słynną Amerykanką Sereną Williams na czwartym miejscu pod względem liczby kolejnych wygranych meczów od 2000 roku.

Z 27-letnią Jabeur Iga zmierzy się po raz czwarty - dotychczas tylko raz wygrała z Tunezyjką (w 2019). W 2021 roku Polka przegrała oba spotkania z tą rywalką, m.in. w wielkoszlemowym Wimbledonie.

GODZINA meczu Świątek - Jabeur w WTA w Rzymie

Mecz Świątek - Jabeur planowany jest na godzinę 13 w niedzielę 15 maja. Relacja i wynik meczu Świątek - Jabeur na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl