Zamknij

Iga Świątek - Hubert Hurkacz w pokazowym meczu w Gdyni. Kiedy i o której godzinie?

13.07.2021 15:13
Świątek - Hurkacz
fot. BEN STANSALL/AFP/East News; GLYN KIRK/AFP/East News

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają przeciwko sobie w pokazowym meczu miksta w Gdyni. Świątek partnerować będzie Marcin Matkowski, zaś Hurkaczowi - Klaudia Jans-Ignacik. Sprawdź kiedy, gdzie i o której godzinie odbędzie się mecz Iga Świątek vs Hubert Hurkacz w pokazowym meczu miksta! Relacja i wynik live na sport.radiozet.pl.

  1. Iga Świątek - Hubert Hurkacz w pokazowym meczu w Gdyni. Kiedy i o której godzinie?
  2. WTA w Gdyni: Kiedy zaczyna się turniej? Kto w nim wystąpi?
  3. Iga Świątek - Hubert Hurkacz w pokazowym meczu w Gdyni [DATA, GODZINA]

Przed Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zanim jednak nasi najlepsi tenisiści wylecą do Japonii, wcześniej zaprezentują się jeszcze w charytatywnym meczu miksta przed turniejem WTA w Gdyni.

Na ostatnim Wielkim Szlemie, Wimbledonie, to Hurkacz zaprezentował się najlepiej spośród Polaków. Wrocławianin doszedł aż do półfinału, gdzie uległ dopiero Matteo Berrettiniemu, jednak wcześniej pokonał m.in. wicelidera rankingu ATP, Rosjanina Daniiła Miedwiediewa czy legendarnego Szwajcara, Rogera Federera.

Iga Świątek - Hubert Hurkacz w pokazowym meczu w Gdyni. Kiedy i o której godzinie?

Świątek dotarła do 1/8 finału, gdzie lepsza okazała się Tunezyjka Ons Jabeur. Jej najlepszym wynikiem jest oczywiście ubiegłoroczne zwycięstwo we French Open.

Świątek zagra przeciwko Hurkaczowi w mikście po raz pierwszy w karierze i to w bardzo szczytnym celu. Dochód ze sprzedanych biletów na wtorkowy mecz pokazowy trafi bowiem do Akademii Przyszłości - ogólnopolskiego projektu społecznego, którego głównym celem jest pomoc edukacyjna skierowana do dzieci uczęszczających do szkół podstawowych.

- Cieszę się, że możemy wraz z Hubertem zagrać przed polską publicznością i wspólnie z kibicami tenisa po prostu dobrze się bawić, w dodatku w szczytnym celu, podczas oficjalnego otwarcia jedynego turnieju WTA w Polsce - powiedziała Iga.

WTA w Gdyni: Kiedy zaczyna się turniej? Kto w nim wystąpi?

Turniej WTA rangi 250 wraca do Polski po kilkuletniej przerwie. Prócz Polek - Magdaleny Fręch czy Katarzyny Kawy - w zawodach wystąpić mają takie tenisistki jak Rosjanka Julia Putincewa czy Słowenki Tamara Zidansek i Polona Hercog.

Turniej główny, z udziałem 32 uczestniczek, rozpocznie się w poniedziałek, 19 lipca. Transmisje meczów będzie można śledzić na kanale TVP Sport, stronie sport.tvp.pl oraz aplikacji TVP Sport.

Iga Świątek - Hubert Hurkacz w pokazowym meczu w Gdyni [DATA, GODZINA]

Pokazowy mecz Iga Świątek, Marcin Matkowski - Hubert Hurkacz, Klaudia Jans-Ignacik w mikście odbędzie się we wtorek, 13 lipca, o godzinie 15:30 w Gdyni. Relacja live i wynik online meczu Świątek - Hurkacz na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport