Iga Świątek nie dała szans Curenko. Polka w 2. rundzie French Open

23.05.2022 12:59
Iga Świątek w 1. rundzie French Open

Iga Świątek (1. WTA) wywiązała się z roli faworytki i od efektownego zwycięstwa z Łesią Curenko (119. WTA) 6:2, 6:0 rozpoczęła wielkoszlemowy French Open 2022. W drugiej rundzie Polka zmierzy się z Alison Riske albą Dajaną Jastremską.

Iga Świątek przyjechała do Paryża w roli murowanej faworytki do zwycięstwa. Od ośmiu lat i czasów Sereny Williams w kobiecym tourze nie było zawodniczki, która tak mocno dominowałaby w kolejnych imprezach. Polka, która 31 maja będzie obchodzić 21. urodziny, notuje obecnie serię 28. kolejnych zwycięstw z rzędu. Ostatnią porażkę poniosła 16 lutego z Jeleną Ostapenko, a od tamtego czasu do swojej kolekcji trofeów wstawiła pięć nowych pucharów - z Dohy, Indian Wells, Miami, Stuttgartu i Rzymu. To ostatnie może już nie jest "nowe", ale wyjątkowe, bo pierwsze obronione.

W pierwszej rundzie French Open 2022 raszynianka zmierzyła się z ukraińską kwalifikantką Łesią Curenko. 32-latka w 2018 roku dotarła do ćwierćfinału US Open, w tym samym sezonie zagrała w czwartej rundzie w Paryżu, ale późniejsze kontuzje i inne perypetie sprawiły, że wypadła do drugiej setki zestawienia tenisistek (119.). W starciu z liderką rankingu nie miała nic do powiedzenia. Mecz trwał zaledwie 54 minuty.

French Open 2022: Świątek - Curenko [WYNIK]

Świątek od początku do końca kontrolowała wydarzenia na korcie, a jedyne problemy pojawiły się w siódmym gemie pierwszego seta. Polka straciła wówczas podanie, wysyłając trzy returny w aut. Ukrainka nie zmusiła jej jednak do wyjątkowego wysiłku, bo nie miała żadnego argumentu, aby się jej przeciwstawić. Druga partia była jeszcze większym popisem podopiecznej Tomasza Wiktorowskiego. To już 14. w tym sezonie set wygrany do 0.

W drugiej rundzie Polka zagra z inną Ukrainką Dajaną Jastremską lub z Amerykanką Alison Riske. Jeszcze w poniedziałek - jak pogoda pozwoli - na kort wyjdzie Magdalena Fręch. Po drugiej stronie siatki będzie Angelique Kerber. W niedzielę sensację sprawiła Magda Linette, która wyeliminowała Ons Jabeur.

Iga Świątek (1, Polska) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:2, 6:0