Zamknij

Świątek - Curenko: GODZINA. Kiedy i o której mecz 1. rundy French Open?

23.05.2022 07:19
Iga Świątek
fot. LaPresse/Sipa USA/East News

Iga Świątek - Łesia Curenko GODZINA: Kiedy mecz na French Open? O której gra Polka? Iga Świątek spotkaniem z Ukrainką rozpocznie zmagania w tegorocznym turnieju French Open. Kiedy zacznie się spotkanie Świątek - Curenko? O której? Sprawdź najważniejsze informacje przed początkiem zmagań.

Iga Świątek zaliczana jest do grona faworytek na tegorocznym French Open. Dwa lata temu Polka sprawiła sensację, zwyciężając w turnieju zaliczanym do Wielkiego Szlema. W tym sezonie tenisistka z Raszyna imponuje formą, wygrywając pięć turniejów. 20-latka była najlepsza w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie. Czy we Francji odnotuje szósty triumf?

- Jestem bardziej zrelaksowana. Udało mi się udowodnić sobie i innym, że mogę należeć do najlepszych. Wcześniej nie miałam tyle pewności siebie. W tym roku czuję o wiele więcej spokoju - mówiła reprezentantka Polski w czasie konferencji prasowej w Paryżu.

Świątek - Curenko: Kiedy mecz Polki na French Open?

Świątek rozpocznie French Open od pierwszej rundy, a jej rywalką będzie Łesia Curenko. Zawodniczka z Ukrainy przeszła kwalifikacje i zagra z liderką rankingu WTA. 32-latka obecnie zajmuje 121. miejsce w zestawieniu, ale jeszcze trzy lata temu plasowała się na 23. lokacie. W swojej karierze wygrała cztery turnieje WTA i wszystkie na twardej nawierzchni Po raz ostatni zwyciężyła w Meksyku cztery lata temu. Najlepszy wynik na French Open uzyskała w 2018 roku, kiedy dotarła do czwartej rundy.

Starcie Świątek - Curenko będzie pierwszym bezpośrednim meczem pań. Jeżeli Polka wygra, to przedłuży niesamowitą passę zwycięstw bez porażki. Na razie "licznik" zatrzymał się na 28. wygranych.

Świątek - Curenko: O której gra?

Mecz Świątek - Curenko na żywo odbędzie się w poniedziałek 23 maja o godzinie 12:00, jako pierwszy na korcie Philippe-Chatrier. Śledź relację live online i wynik meczu Świątek - Curenko na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl