Iga Świątek w półfinale turnieju w Adelajdzie. Koncert Polki i krecz Collins

25.02.2021 10:17
Świątek - Collins

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Adelajdzie. Polka pokonała w ćwierćfinale Amerykankę Danielle Collins (37. WTA) 6:2, 3:0. Rywalka skreczowała ze względu na uraz pleców.

• Iga Świątek pokonała Danielle Collins w ćwierćfinale turnieju WTA w Adelajdzie
  • Amerykanka skreczowała w drugim secie ze względu na problemy z plecami
  • O finał mistrzyni French Open 2020 zagra ze Szwajcarką Jil Teichmann (61. WTA)

Iga Świątek przeszła dwie pierwsze rundy jak burza, w stylu znanym ze zwycięskiego wielkoszlemowego French Open. Rywalkami były jednak kwalifikantki - Madison Brengle i Maddison Inglis, a prawdziwa próba sił nadeszła w ćwierćfinale. Po drugiej stronie siatki stanęła 37. rakieta świata, półfinalistka Australian Open 2019 i ćwierćfinalistka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa Danielle Collins.

27-letnia Amerykanka kilka dni temu narzekała na ból pleców, a mimo to dograła spotkanie z Daria Kasatkiną w Melbourne. W czwartek w Adelajdzie uraz się odnowił, ale decyzję o kreczu przyspieszyła doskonała postawa Polki.

WTA w Adelajdzie: Iga Świątek - Danielle Collins [WYNIK[

Mecz ćwierćfinałowy Iga Świątek rozpoczęła od prowadzenia 3:0, ale potem dała się przełamać i rywalka odrobiła straty (3:2). Później 19-latka z Raszyna opanowała sytuację i choć większość gemów była zacięta, to w kluczowych momentach górą była młodsza z tenisistek. Podopieczna Piotra Sierzputowskiego co chwila popisywała się pięknymi zagraniami, a największe wrażenie robiła jej postawa w obronie i ciasne bekhendy.

Collins grała agresywnie, ryzykowała, ale wraz z upływem czasu coraz częściej się myliła. Przy stanie 3:0 w drugiej partii poprosiła o przerwę medyczna. Wróciła jeszcze na kort, jednak po rozegraniu jednej akcji przerwała spotkanie ze względu na odnowioną kontuzję pleców.

W półfinale Świątek zmierzy się z Jil Teichmann (61. WTA), która po trzygodzinnym boju pokonała Anastazję Sevastovą 6:4, 6:7(8), 7:5.