Zamknij

Belinda Bencić rywalką Igi Świątek w finale turnieju w Adelajdzie

26.02.2021 11:55
Belinda Bencić
fot. WILLIAM WEST/AFP/East News

Belinda Bencić (12. WTA) będzie rywalką Igi Świątek (18. WTA) w finale turnieju WTA 500 w Adelajdzie. W półfinale Szwajcarka pokonała 16-letni Cori "Coco" Gauff 7:6(2), 6:7(4), 6:2. Z tak wysoko notowaną rywalką Polka w tym turnieju jeszcze nie grała.

  • Belinda Bencić pokonała Cori "Coco" Gauff w półfinale turnieju WTA w Adelajdzie
  • O tytuł Szwajcarka zmierzy się z Igą Świątek, która wcześniej pewnie ograła Jil Teichmann
  • Będzie to pierwsze spotkanie Świątek - Bencić

Iga Świątek jak burza przeszła przez turniej w Adelajdzie. W drodze do finału 19-latka z Raszyna nie straciła ani jednego seta, a ogrywała kolejno dwie kwalifikantki Madison Brengle i Maddison Inglis, a następnie Danielle Collins i Jil Teichmann. W sobotę stanie przed szansą wywalczenia pierwszego triumfu w cyklu WTA. Do pokonania jest jeszcze tylko jedna przeszkoda - Belinda Bencić.

Szwajcarka jest rozstawiona w Adelajdzie z numerem "2" i w premierowej rundzie miała wolny los. Na otwarcie pokonała Misaki Doi, później kwalifikantkę Storm Sanders, a w półfinale okazała się lepsza od kolejnej z zawodniczek, które musiały grać w eliminacjach, 16-letniej Cori "Coco" Gauff.

WTA w Adelajdzie: Belinda Bencić - Coco Gauff [WYNIK]

Nastoletnia Amerykanka grała zrywami. Zaczęła świetnie, od przełamania i prowadzenia 3:0. Bencić, która ma na swoim koncie cztery wygrane turnieje WTA, w porę opanowała sytuację, doprowadziła do remisu 4:4, a ostatecznie wygrała pierwszą odsłonę po tie-breaku 7:6(2).

W drugiej partii role się odwróciły. To Helwetka uzyskała przewagę trzech gemów (3:0, 4:1), a później straciła swoje podanie na 4:3. Końcówka była bardzo nerwowa. Obie popełniały sporo błędów, Bencić wdała się w dyskusję z sędzią po jednej z kontrowersyjnych decyzji arbitra liniowego i potrzebowała kilku akcji, by dojść do siebie. Finalnie nie dała jednak rady zatrzymać Amerykanki i przegrała po tie-breaku 6:7(4).

Ostatnią odsłonę znów lepiej rozpoczęła 12. rakieta świata, z tą różnicą, że tym razem nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa i to ona stanie naprzeciwko Igi Świątek w sobotnim finale turnieju WTA w Adelajdzie. Mecz trwał 2 godziny 45 minut.

Wynik półfinałów turnieju WTA w Adelajdzie

(2) Belinda Bencić - Cori "Coco" Gauff 7:6(2), 6:7(4), 6:1
(5) Iga Świątek - Jil Teichmann 6:3, 6:2

RadioZET.pl