Zamknij

Świątek - Bencic: Ile Polka zarobiła za wygranie turnieju w Adelajdzie?

27.02.2021 10:30
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek pokonała Belindę Bencic 6:2, 6:2 w finale turnieju WTA w Adelajdzie i tym samym sięgnęła po swój pierwszy tytuł cyklu WTA w karierze. Ile za zwycięstwo zarobiła 19-letnia polska tenisistka?

  • Iga Świątek pokonała Belindę Bencic w finale turnieju WTA w Adelajdzie
  • Polka za zwycięstwo zarobiła pokaźną sumę pieniędzy - aż 255 tysięcy złotych
  • Dla Świątek był to pierwszy w karierze triumf w turnieju cyklu WTA

Iga Świątek stanęła w Adelajdzie przed historyczną szansą. Polka, choć miała w dorobku triumf w wielkoszlemowym Roland Garros, nigdy nie wygrała turnieju cyklu WTA. W sobotę jednak to zmieniła i pokonała ostatnią rywalkę w drodze po tytuł - Belindę Bencic.

Motywacją Polki mógł być jednak nie tylko wynik sportowy, ale też pokaźna premia finansowa. Za zwycięstwo w turnieju WTA w Adelajdzie zainkasowała aż 255 tysięcy złotych. Samo miejsce w finale gwarantowała jej z góry blisko 190 tys. zł.

Iga Świątek: Ile zarabia w turniejach Wielkiego Szlema?

Powyższe kwoty robią wrażenie. Niewielkie zaczynają się wydawać dopiero wtedy, gdy zestawimy je z premiami za turnieje Wielkiego Szlema. Dla porównania Świątek za dotarcie w tym roku do 4. rundy Australian Open zainkasowała ponad 900 tysięcy złotych.

Najwięcej w karierze zarobiła oczywiście za zeszłoroczny triumf w Roland Garros. Za zwycięstwo w Paryżu zainkasowała premię w wysokości około 7 milionów złotych.

RadioZET.pl