Zamknij

Świątek - Barty: Kiedy mecz Polki? O której godzinie? [GODZINA, DATA]

03.05.2021 18:03
Iga Świątek - Ashleigh Barty
fot. AP/Associated Press/East News

Iga Świątek - Ashleigh Barty GODZINA DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz 3. rundy turnieju WTA na kortach ziemnych w Madrycie? GODZINA i DATA meczu Świątek - Barty.

  • Iga Świątek (17. WTA) zagra z liderką rankingu WTA Ashleigh Barty w 3. rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Madrycie
  • Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz Świątek - Barty [GODZINA, DATA]

Świątek - Barty GODZINA DATA. Iga Świątek (17. WTA) przed przylotem do Madrytu rywalizowała tylko na kortach twardych. Sezon na "mączce" miała zainaugurować w Stuttgarcie, ale z tamtych zawodów się wycofała, by lepiej przygotować się do imprezy wyższej rangi w hiszpańskiej stolicy. Na otwarcie turnieju Mutua Madrid Open pokonała Alison Riske (27. WTA), a następnie uporała się z Laurą Siegemund (59. WTA). Teraz poprzeczka powędruje znacznie wyżej, a w zasadzie najwyżej jak to możliwe w tym momencie, bo po drugiej stronie siatki w trzeciej rundzie stanie liderka rankingu tenisistek Ashleigh Barty.

25-letnia Australijka w 2019 roku wygrała French Open, w tym sezonie dotarła do półfinału Australian Open, a bezpośrednio przed rywalizacją w Madrycie wygrała turniej w Stuttgarcie. W tym sezonie triumfowała ponadto w Melbourne i w Miami.

Świątek - Barty GODZINA DATA: Kiedy i o której mecz?

Nawierzchnia ziemna jest dla Polki tą, na której czuje się najlepiej. - Lubię ślizgać się po korcie, to jest dla mnie łatwe i nie muszę się tego uczyć. Ziemia jest dla mnie najlepsza głównie dlatego, że jak byłam mała, trenowałam tylko na "mączce". To jest dla mnie naturalne. Wiele innych dziewczyn w Europie jest w tej samej sytuacji - mówiła.

Barty, chociaż większość sukcesów odnosiła na kortach twardych, równie dobrze radzi sobie na "cegle", o czym świadczą wspomniane już sukcesy we French Open i w Stuttgarcie. W Madrycie ograła już Shelby Rogers i w trzech setach Tamarę Zidansek. Będzie to pierwsze spotkanie Świątek - Barty.

Świątek - Barty: Kiedy i o której mecz 3. rundy w Madrycie? [GODZINA, DATA]

Mecz Iga Świątek - Ashleigh Barty odbędzie się w poniedziałek 3 maja około godz. 19.

RadioZET.pl/PAP