Znana tenisistka przeżyła strzelaninę w Las Vegas

Krzysztof Sobczak
02.10.2017 12:33
Laura Robson
fot. EastNews

Brytyjska tenisistka Laura Robson przeżyła strzelaninę, do jakiej doszło na festiwalu muzyki country w Las Vegas. - Jesteśmy w szoku - napisała 23-latka na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W wyniku strzelaniny zginęło co najmniej 50 osób, a ponad 200 zostało rannych. Bilans ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć, gdyż wiele osób jest w stanie krytycznym.

Zobacz także

Laura Robson, która obecnie zajmuje 246. miejsce w rankingu WTA, wykorzystała przerwę w turniejach (ostatnio rywalizowała w zmaganiach rangi ITF w Templeton w Kalifornii - przyp. red.) i wraz ze znajomymi wybrała się na festiwal Route 91 Harvest. Tenisistka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nikt z jej grupy nie ucierpiał w strzelaninie.

- Jestem cała. Byliśmy w środku. Początkowo myśleliśmy, że to fajerwerki, ale nagle wszyscy zaczęli biec. To było przerażające - napisał Robson.

- Moi przyjaciele, którzy znajdowali się głębiej tłumu, pobiegli ratować postrzelonych. Jesteśmy w szoku - dodała cytowana przez BBC.

W 2013 roku Laura Robson rozegrała pierwsze i jak dotąd jedyne spotkanie z Agnieszką Radwańską. W drugiej rundzie turnieju WTA w Madrycie Brytyjka pokonała Polkę 6:3, 6:1. W rankingu WTA najwyżej sklasyfikowana była na 27. miejscu.

RadioZET.pl/BBC/KS