Zamknij

Agnieszka Radwańska i jej siostra poparły protest

Maciej Walasek
27.10.2020 12:21
Agnieszka Radwańska
fot. MICHAL KLAG/REPORTER

Agnieszka Radwańska razem ze swoją młodszą siostrą Ulą poparły strajk kobiet. Od kilku dni w całej Polsce trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Agnieszka Radwańska razem ze swoją siostrą poparły protesty kobiet. Wszystko zaczęło się w ubiegłym tygodniu w czwartek, gdy Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, w którym stwierdził, że aborcja w przypadku upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu nie jest zgodna z konstytucją.

Decyzja wywołała lawinę krytyki, w wyniku której doszło do masowych protestów w całym kraju. Zdanie na ten temat wyraziła m.in. Justyna Kowalczyk-Tekieli w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem.

Agnieszka Radwańska razem z siostrą poparła strajk kobiet

- Polki powoli przystosowuje się do jedynej słusznej roli inkubatorów. Nie wiem, jak można skazać kobietę na urodzenie martwego płodu? – mówiła była biegaczka narciarska.

Agnieszka Radwańska chwali się synkiem. Pokazała urocze zdjęcie

Coraz więcej znanych osób w tym sportowców wyraża swoje niezadowolenie i w symboliczny sposób okazuje poparcie na Instastory. Na taki krok zdecydowały się też polskie tenisistki.

Urszula Radwańska udostępniła u siebie czerwoną błyskawicę – jeden z symboli strajku kobiet. Na identyczny ruch zdecydowała się Agnieszka Radwańska.

1
fot. Instagram screen
2
fot. Instagram screen

RadioZET.pl/