Zamknij

Ukraiński tenisista odpowiada na szokujące słowa Conte. "Obudź się!"

17.03.2022 13:43
Serhij Stachowski
fot. Instagram screen/stako_s

Oficjalną decyzją FIFA i UEFA rosyjskie kluby oraz reprezentacje zostały wyrzucone z rozgrywek dwóch federacji. Nie wszyscy podzielają jednak tę decyzję. Szkoleniowiec Tottenhamu Antonio Conte w szokujących słowach wypowiedział się o wykluczeniu Rosjan. Na ostrą reakcję nie trzeba było długo czekać.

PZPN na czele z Cezarym Kuleszą był najbardziej zaangażowany w wykluczenie Rosji z międzynarodowych rozgrywek. Polski związek jeszcze przed oficjalną decyzją FIFA zapowiedział, że nie ma zamiaru grać barażowego starcia ze "Sborną". Do decyzji Polaków zaczęły przyłączać się inne reprezentacje, co sprawiło, że ostatecznie Rosjanie zostali wykluczeni.

Większość z zadowoleniem zaakceptowała taki scenariusz, uznając go za jedyny słuszny w tej sprawie. Znaleźli się jednak tacy, którym decyzja nie przypadła do gustu. Jednym z nich był trener Tottenhamu Antonio Conte. - Świadomość, że rosyjscy sportowcy zostali wykluczeni z rywalizacji, jest bardzo smutna. Myślę, że nie jest to słuszne. Doskonale wiem o pracy, którą wykonują każdego dnia - mówił Włoch, cytowany przez "The Independent".

Stachowski odpowiada Conte

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Ukraiński tenisista Serhij Stachowski w mediach społecznościowych w ostrych słowach podsumował wypowiedź włoskiego szkoleniowca. "Ja nie wiem, czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawę, co my tutaj przeżywamy, bo jakbyś wiedział, to nie wyobrażam sobie, że byłbyś w stanie powiedzieć pewne rzeczy. Wygląda na to, że przykro ci z powodu rosyjskich sportowców i interesów" - zaatakował.

"Miliony Ukraińców opuściło swoje domy z powodu rosyjskiej inwazji. Miliony osób opuściły swoje miasta, gdzie rozpętało się piekło przez bombardowanie z rosyjskich samolotów. Obudź się, naprawdę! Rosjanie muszą ponieść wspólną winę za wszystkie mordy, które dokonują się na Ukrainie" - zaapelował.

RadioZET.pl/The Independent