Zamknij

Sponsorzy Djokovicia komentują zamieszanie wokół Serba

17.01.2022 15:02
Sponsorzy Djokovicia komentują zamieszanie wokół Serba. Będzie miał kłopoty?
fot. AP/Associated Press/East News

Występ Novaka Djokovicia na Australian Open przez ostatnie tygodnie był jednym z głównych tematem w mediach sportowych na całym świecie, co zauważyli sponsorzy tenisisty. Firmy, które wspierają Serba zapowiedziały, że przyjrzą się jego sytuacji.

Novak Djokovic, któremu unieważniono wizę i nakazano opuszczenie Australii, wylądował w Dubaju. Już wiadomo, że w tym roku na pewno nie wystąpi w Australian Open, a może mieć też problem z grą na French Open. Władze Francji zadeklarowały bowiem, że na terenie tego kraju sport mogą uprawiać jedynie zawodnicy, którzy zostali zaszczepieni.

Djokovic może mieć też problemy ze strony sponsorów. Firma Lacoste, która wspiera Serba zapowiedziała, że przyjrzy się zamieszaniu, które wywołały decyzje i wypowiedzi tenisisty.

Sponsor Djokovicia: skontaktujemy się z nim

"Jak najszybciej skontaktujemy się z Novakiem Djokoviciem, aby omówić wydarzenia, które towarzyszyły jego obecności w Australii. Życzymy wszystkim udanego turnieju i dziękujemy organizatorom za wszystkie ich wysiłki, aby turniej odbył się w dobrych warunkach dla zawodników, personelu i widzów" – napisali przedstawiciele Lacoste w oficjalnym oświadczeniu.

CNN Business poinformował, że przedstawiciele francuskiego producenta samochodów Peugeot, czyli kolejnego ze sponsorów Djokovicia odmówili komentarza, a szwajcarski Hublot oraz firma Asics nawet nie odpowiedziały na prośby o komentarz.