Zamknij

Sopot Open: Michał Przysiężny zakończył sportową karierę

Krzysztof Sobczak
30.07.2019 19:11
Michał Przysiężny zakończył karierę
fot. Instagram/Sopor Open

Michał Przysiężny przegrał w pierwszej rundzie tenisowego challengera ATP BNP Paribas Sopot Open z Danielem Michalskim 2:6, 5:7 i po tym meczu zakończył karierę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przysiężny zapowiadał, że sopocki turniej będzie jego ostatnim w karierze. W 1/32 finału 35-letni zawodnik przegrał z młodszym o 16 lat Danielem Michalskim 2:6, 5:7, a to spotkanie trwało godzinę i 44 minuty. Obaj Polacy otrzymali od organizatorów „dzikie karty”.

- Bardzo chciałem wygrać, bo zdawałem sobie sprawę, że w przypadku porażki będzie to mój ostatni mecz. Z Danielem przegrałem dwa razy z rzędu, bo dwa tygodnie temu, praktycznie bez treningu, uległem mu w mistrzostwach Polski. Przed tym meczem ćwiczyłem, ale to było za mało. W drugim secie, kiedy szło mi lepiej, byłem cały w skowronkach, ale sił starczyło mi tylko na trzy gemy. Gratulacje dla Daniela i powodzenia w dalszej fazie turnieju. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli mnie pożegnać, bo to było bardzo sympatyczne i wzruszające – powiedział po spotkaniu Przysiężny.

Ostatni mecz Michała Przysiężnego

Na trybunach Sopockiego Klubu Tenisowego nie zabrakło gwiazd polskiego tenisa. Byłego reprezentanta Polski osobiście pożegnali Wojciech Fibak, Agnieszka Radwańska, Marta Domachowska, Jerzy Janowicz, Marcin Matkowski, Kamil Majchrzak i Bartłomiej Dąbrowski, a także trenerzy Dawid Celt, Tomasz Wiktorowski i Radosław Szymanik.

RadioZET.pl/PAP/KS