Jerzy Janowicz wystąpi w turnieju Sopot Open

Andreas Nicolaides
09.05.2019 16:27
Jerzy Janowicz
fot. PAP/EPA

Jedna z tzw. dzikich kart w tegorocznej edycji tenisowego BNP Paribas Sopot Open trafi do Jerzego Janowicza - poinformował Mariusz Fyrstenberg, dyrektor tego challengera ATP. W turnieju wystąpi także jego wieloletni partner deblowy Marcin Matkowski oraz Kamil Majchrzak.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Plany Janowicza w przeszłości nieraz komplikowały problemy zdrowotne. Po raz ostatni zaprezentował się kibicom na korcie półtora roku temu, w listopadzie 2017 roku. Później przeszedł operacje kolana i okulistyczną. Na początku lutego 2018 roku informował o powrocie do treningów, ale potem wciąż przesuwał termin wznowienia startów. Miał wystąpić w ubiegłorocznej edycji Sopot Open, ale wycofał się na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju. W sierpniu poddał się kolejnemu zabiegowi kolana, a w listopadzie wypadł ze światowego rankingu.

- Z tego, co wiem, to wznowił już treningi. Rok temu się nie udało, ale mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej i będziemy mieli okazję zobaczyć Jurka na korcie - zaznaczył Fyrstenberg na konferencji prasowej w Warszawie.

Sopot Open 2019: Kto zagra w turnieju?

W Trójmieście zaprezentuje się Kamil Majchrzak, który w tym roku wygrał już dwa challengery.

- Mam nadzieję, że w trakcie turnieju będzie już zawodnikiem pierwszej "100". Brakuje mu dosłownie kilku wygranych. Ma świetny sezon, jest skoncentrowany na tenisie, zrobił duże postępy - opisywał tenisistę z Piotrkowa Trybunalskiego dyrektor sopockiej imprezy.

W przeciwieństwie do poprzedniej, pierwszej edycji turnieju nie zwracał się zaś z ofertą udziału w niej do Huberta Hurkacza.

- Nie proponowałem mu nawet. Rok temu żartowaliśmy, że będzie rósł razem z turniejem albo turniej razem z nim. Trochę nas jednak wyprzedził. Bardzo się z tego cieszymy. Hubert lubi korty twarde, ma dobry ranking i nie ma sensu go pchać teraz do Sopotu - argumentował Fyrstenberg.

Sopot Open: Kiedy odbędzie się turniej? DATA

W tym mieście zaprezentować ma się za to Matkowski, który przez wiele lat tworzył czołowy duet z obecnym dyrektorem sopockiego turnieju. 38-letni deblista powoli wycofuje się z zawodowej gry, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Teraz zagra z Szymonem Walkowem, który triumfował w tej imprezie w grze podwójnej rok temu.

Zaproszenie do Sopotu w roli gości, gdzie rywalizacja toczyć się będzie w dniach 29 lipca-4 sierpnia, dostały m.in. Iga Świątek i Agnieszka Radwańska z Dawidem Celtem.

RadioZET.pl/PAP/AN