Zamknij

Sofia Kenin trafiła do szpitala. Mistrzyni AO 2020 przeszła operację

17.02.2021 11:57
Sofia Kenin trafiła do szpitala
fot. AP/Associated Press/East News

Sofia Kenin, mistrzyni Australian Open 2020 i finałowa rywalka Igi Świątek we French Open 2020, trafiła do szpitala w Melbourne, gdzie przeszła operacje usunięcia wyrostka robaczkowego.

Sofia Kenin nie może zaliczyć początku tego sezonu do udanych. Najpierw dotarła do ćwierćfinału turnieju w Abu Zabi, ale już z Australian Open 2021 broniąca tytułu Amerykanka odpadła w drugiej rundzie po starciu z Estonką Kaia Kanepi. Następnie wystąpiła jeszcze w mniejszym turnieju w Melbourne, gdzie nie wygrała ani jednego spotkania.

Okazało się, że powodem słabszej dyspozycji 22-latki były problemy zdrowotne, o których poinformowała w mediach społecznościowych. W ostatnich dniach trafiła do szpitala i musiała poddać się operacji.

Sofia Kenin przeszła operację

"W poniedziałek udałam się do lekarza turniejowego z ostrym bólem brzucha. Zostałam skierowana do szpitala na dalsze badania. Zdiagnozowano u mnie zapalenie wyrostka robaczkowego. Musiałam przejść operację jego usunięcia. Pragnę podziękować wszystkim pracownikom szpitala Epworth w Richmond za dobrą opiekę" - napisała w mediach społecznościowych.

Zapowiedziała, że do gry wróci za kilka tygodni. "Muszę teraz uporać się z bólem. Potrzebuję czasu na regenerację, dlatego wycofam się z kilku najbliższych turniejów" - podkreśliła mistrzyni AO 2020.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty