Zamknij

Dramat Sloane Stephens. W ciągu 3 tygodni COVID-19 zabrał jej babcię i ciocię

14.01.2021 18:38
Sloane Stephens straciła babcię i ciocię
fot. AP/Associated Press/East News

Sloane Stephens, mistrzyni US Open 2017, przeżywa osobisty dramat. W ciągu trzech tygodni straciła babcię i ciocię. Obie kobiety zmarły na COVID-19. - Pomogły mi stać się kobietą, którą teraz jestem - napisła tenisistka w mediach społecznościowych.

  • Sloane Stephens opłakuje śmierć babci i cioci
  • Obie kobiety zmarły na COVID-19 w ciągu trzech tygodni
  • O stracie amerykańska tenisistka poinformowała w mediach społecznościowych

Sloane Stpehens zajmuje obecnie 39. miejsce w rankingu WTA, ale w przeszłości notowała znakomite wyniki. W 2017 roku wygrała US Open, w kolejnym sezonie dotarła do finału Wimbledonu, a pierwszy sukces osiągnęła w 2013 roku, gdy wystąpiła w półfinale Australian Open. Triumfowała też w pięciu turniejach WTA, w tym m.in. w Miami.

Na przełomie 2020 i 2021 roku przeżyła jednak osobisty dramat. W czwartek 27-letnia Amerykanka z Plantation na Florydzie poinformowała, że dzień po Świętach Bożego Narodzenia odeszła jej ciocia Anna, a w minioną niedzielę babcia. Obie zmarły na COVID-19.

Sloane Stephens straciła babcię i ciocię. Zmarły na COVID-19

"Ból serca jest nieskończenie głęboki" - napisała Stephens. "Obie pomogły mi stać się kobietą, którą teraz jestem. Dały mi wiarę i siłę, której teraz się trzymam, gdy w obliczu nowego roku mierzę się z ich stratą" - dodała.

"Babcia pokazała mi, jak silni możemy być. Jak wdzięczność cię prowadzi, a życzliwość zawsze zwycięża" - wspominała tenisistka.

"Ciocia nauczyła mnie, bym nigdy nie przyjmowała odpowiedzi 'nie' i walczyła o wszystko, o czym marzę. Upadnij, ale potem wstań. Bez względu na wszystko, kochaj siebie" - wyznała.

RadioZET.pl/Instagram