Zamknij

Simona Halep za mocna. Magdalena Fręch odpadła w 3. rundzie Wimbledonu

02.07.2022 17:25
Fręch - Halep NA ŻYWO. Wimbledon LIVE i WYNIK meczu ONLINE
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Magdalena Fręch pożegnała się z Wimbledonem na etapie trzeciej rundy. W sobotę Polka została wyeliminowana przez byłą liderkę światowego rankingu, Simonę Halep. Rumunka wygrała 6:4, 6:1.

Magdalena Fręch po raz drugi na tegorocznym Wimbledonie musiała mierzyć się z wysoko rozstawioną rywalką. Pierwszy raz stanęła przed tak trudnym zadaniem, gdy mierzyła się z Camilą Giorgi, rozstawioną z numerem 21. tenisistką z Włoch. Polka przyznała, że w 3. rundzie liczyła na łatwiejsze losowanie, ale bez względu na nie ma zamiar powalczyć z Simoną Halep o awans.

Fręch - Halep, czyli mecz pełen przełamań

Spotkania z byłą liderką rankingu WTA nie zaczęła jednak najlepiej. Dała się przełamać już w pierwszym gemie. Serwisu nie wygrała także przy kolejnej próbie. Po czterech gemach przegrywała 0:4. Dopiero wtedy przełamała się, ale kolejny gem znów padł łupem Halep, która prowadziła już 5:1. Wtedy jednak coś w jej grze się zacięło. Do głosu dochodzić zaczęła Polka, która wygrała trzy gemy z rzędu. Ostatecznie Rumunka nie wypuściła jednak zwycięstwa z rąk i w kolejnym gemie postawiła kropkę nad "i", wygrywając seta do 4.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Halep wygrała gema przy serwisie Magdaleny Fręch, ale potem sama dała się przełamać. Trzeci gem niestety przyniósł kolejne przełamanie, a po nim Rumunka wygrała już wszystkie gemy do końca. Ostatecznie zwyciężyła tę partię do 1, triumfując w całym spotkaniu 6:4, 6:1.

W kolejne rundzie rywalką Rumunki będzie zwyciężczyni starcia Paula Badosa - Petra Kvitova.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ:

RadioZET.pl