Zamknij

Simona Halep odbierze najwyższe odznaczenie państwowe w Rumunii

Krzysztof Sobczak
16.07.2019 16:58
Simona Halep odbierze Gwiazdę Rumunii
fot. PAP/EPA

Simona Halep, mistrzyni Wimbledonu 2019, zostanie uhonorowana "Gwiazdą Rumunii", najwyższym odznaczeniem państwowym. Tenisistka w poniedziałek wróciła do kraju i już snuje kolejne marzenia - medal olimpijski w Tokio.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Simona Halep swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł wywalczyła przed rokiem w Roland Garros, stając się drugą reprezentantką Rumunii z tytułem z Paryża. Dokładnie 40 lat wcześniej na tych kortach triumfowała Virginia Ruzici.

Wygrywając Wimbledon stała się najbardziej utytułowaną tenisistą z tego kraju. Prezydent Klaus Iohannis już zapowiedział, że uhonoruje osiągnięcia byłej liderki rankingu WTA "Gwiazdą Rumunii".

"Dzięki jej poświęceniu, oddaniu i profesjonalizmowi, zademonstrowanemu zarówno na korcie, jak i poza nim, Simona Halep promuje nasz kraj na całym świecie. Simona Halep to wzór dla młodszego pokolenia, a jej zaangażowanie w popularyzację tenisa wśród dzieci jest ogromną korzyścią dla rumuńskiego sportu" - czytamy w komunikacie kancelarii prezydenta.

W niedzielnym finale Wimbledonu 2019 Simona Halep rozbiła 24-krotną wielkoszlemową mistrzynię Serenę Williams 6:2, 6:2.

Simona Halep celuje w medal olimpijski

Do końca tego sezonu jeszcze trzy miesiące, a Rumunka już snuje plany na kolejny rok. - Marzę o zdobyciu jakiegokolwiek medalu na igrzyskach. To byłoby sportowe spełnienie w tenisowej karierze. Igrzyska to możliwość reprezentowania swojego kraju. Zawsze mi na tym zależało - powiedziała Halep.

W 2016 roku w Rio de Janeiro tytuł mistrzyni olimpijskiej sensacyjnie wywalczyła reprezentantka Portoryko Monica Puig.

RadioZET.pl/PAP/Sportowe Fakty/KS