Zamknij

Nie żyje legenda kobiecego tenisa. Wygrała wszystkie Wielkie Szlemy w singlu i deblu

16.07.2021 14:57
Shirley Fry
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Shirley Fry Irvin nie żyje. Legenda kobiecego tenisa jest jedną z niewielu zawodniczek w historii, której udało się wygrać wszystkie z czterech Wielkich Szlemów zarówno w singlu, jak i deblu. Zmarła w wieku 94 lat.

Shirley Irvin, z domu i znana przede wszystkim pod nazwiskiem Fry, to bezwzględnie jedna z największych legend tenisa. Amerykanka w latach 50. ubiegłego wieku należała do ścisłej światowej czołówki i jako jedna z nielicznych pań w historii wygrała wszystkie cztery turnieje wielkoszlemowe zarówno w singlu, jak i deblu.

Najlepszy okres gry amerykańskiej tenisistki przypada na lata 1950-1957, gdy zdecydowała się zakończyć karierę. W 1950 roku sięgnęła po swoje pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo (w deblu na French Open), a w 1957 roku po swoje dwa ostatnie (zwyciężyła w singlu i deblu Australian Open). Łącznie zdobyła aż 17 takich tytułów.

Shirley Fry Irvin nie żyje. Legenda kobiecego tenisa miała 94 lata

W czasie tenisowej kariery Fry była uważana za bardzo utalentowaną i wszechstronną zawodniczkę, stąd jej sukcesy tak w singlu, jak i w deblu. Amerykanka zawsze czuła się bardzo dobrze zarówno w grze z głębi kortu, jak i pod siatką, wolejem.

Shirley Fry Irvin zmarła 13 lipca 2021 roku w amerykańskim Naples. Miała 94 lata.

RadioZET.pl/tennisfame.com