Co za powrót na kort! Williams i Jabeur odwróciły losy meczu

21.06.2022 21:54

Serena Williams awansowała do ćwierćfinału debla na turnieju w Eastbourne. Amerykanka, która wraca na korty po trwającej prawie rok przerwie, pokonała razem z Ons Jabeur duet Marie Bouzkova/Sara Sorribes Tormo 2:6, 6:3, 13-11.

Serena Williams i Ons Jabeur do wygranej w pierwszej rundzie debla potrzebowały super tie-breaka. Set był bardzo emocjonujący – Amerykanka i Tunezyjka musiały bowiem bronić piłek meczowych, a potem same wyszły na prowadzenie i doprowadziły do wygranej. - Granie z Ons to fajna rzecz. Nasze przeciwniczki świetnie się prezentowały, musiałyśmy walczyć o pozostanie w meczu - powiedziała Serena Williams w pomeczowym wywiadzie.

Młodsza z sióstr Williams występ traktuje jako "rozgrzewkę" przed rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu Wimbledonem. Serena, aby przygotować się do swojego ulubionego turnieju, który wygrała siedem razy, postanowiła sił spróbować w grze podwójnej w Eastbourne. Na partnerkę wybrała Tunezyjkę Jabeur. - Wiem, jak dochować tajemnicy, wiedziałem o tym od zawodów na kortach Rolanda-Garrosa - zwierzyła się Tunezyjka.

Serena Williams awansowała do ćwierćfinału turnieju w Eastbourne

Williams, po rocznej nieobecności na słynnych kortach w Londynie, od organizatorów otrzymała zaproszenie do występu w singlu. Amerykanka nie grała w turniejach od 29 czerwca zeszłego roku.

W południowej Anglii występuje też Magda Linette, która awansowała do trzeciej rundy singla oraz razem z Serbką Aleksandrą Krunić - do drugiej debla. W kolejnej rundzie Polkę czeka mecz z duetem Dabrowski/Olmos. Jeśli debel z udziałem Linette awansuje do półfinału, może tam zagrać z Sereną Williams i Ons Jabeur.