Serena Williams odpada z Wimbledonu! Epicki bój w 1. rundzie

28.06.2022 23:39
Serena Williams

Serena Williams, siedmiokrotna mistrzyni Wimbledonu, po rocznej przerwie wróciła na londyńską trawę i w pierwszej rundzie rywalizacji przegrała z Harmony Tan (115. WTA) 5:7, 6:1, 6:7. Spotkanie trwało ponad trzy godziny. Kolejną rywalką Francuzki będzie rozstawiona z "32" Hiszpanka Sara Sorribes Tormo.

- Nie przeszłam na emeryturę. Musiałam wykurować się fizycznie i psychicznie. Nie miałam planów. Po prostu nie wiedziałam, kiedy i w jakim stanie wrócę - mówiła Serena Williams na konferencji prasowej. Amerykanka po raz ostatni pojawiła się na korcie 29 czerwca 2021 roku w konfrontacji z Aliaksandrą Sasnowicz. W pierwszej rundzie Wimbledonu 2021 legendarna tenisistka doznała kontuzji, przez którą nie grała przez rok. Jej wielki powrót nastąpił we wtorek, a jakże, w Londynie. W premierowym starciu blisko 41-letnia zawodniczka zmierzyła się ze 115. rakietą świata Francuzką Harmony Tan.

Prawdopodobnie przez całą swoją długoletnią karierę Serena nie dostała takiego wsparcia od publiczności, jakie otrzymała w trakcie premierowego starcia Wimbledonu 2022. Kibice stworzyli niepowtarzalną atmosferę, godną ikony "białego sportu". Zawodniczki dostosowały się do tego poziomu - Tan zagrała mecz życia, natomiast Williams pokazała niesamowitą wolę walki i ambicję, która przez tyle lat prowadziła ją do kolejnych sukcesów.

Wimbledon 2022: Serena - Tan [WYNIK]

To było epickie spotkanie. 40-letnia Amerykanka z pewnością chciała jak najszybciej zakończyć ten mecz, natomiast jej przeciwniczka miała inne plany. 24-letnia tenisistka chińsko-kambodżańskiego pochodzenia wygrała pierwszą odsłonę i można było się zastanawiać, czy Serena Williams wytrzyma trudy tego starcia. Tymczasem w drugim secie rozniosła Tan 6:1.

Wydawało się, że triumfatorka 23. turniejów wielkoszlemowych pójdzie za ciosem. W decydującej odsłonie prowadziła już 3:1 z przełamaniem. Wówczas nastąpił jeden z kilku zwrotów akcji w tym secie. Harmony wygrała cztery gemy z rzędu, by w dziewiątym stracić swoje podanie. Williams serwowała na zwycięstwo, ale i ona przegrała swój serwis. Przy wyniku 6:5 Amerykanka obroniła jedną piłkę meczową, a po niej doszło do super tie-breaka (do 10 pkt). W nim Serena prowadziła już 4-0, by ostatecznie ulec 7-10!

W drugiej rundzie Harmony Tan zagra z Sarą Sorribes Tormo. Rozstawiona z "32" Hiszpanka pokonała na inaugurację Christinę McHale 6:2, 6:1.

Serena Williams - Harmony Tan 5:7, 6:1, 6:7(7-10)