Noc sensacji w Australian Open. Rywalki Świątek odpadły z turnieju

23.01.2022 10:02
Maria Sakkari

Maria Sakkari i Paula Badosa zakończyły udział w Australian Open. Obie tenisistki przegrały swoje mecze w 1/8 finału: Greczynka uległa Jessice Peguli 6:7 (0-7), 3:6, a Hiszpanka Madison Keys 3:6, 1:6.

W niedzielę na kortach w Melbourne zaczęły się mecze 1/8 finału w singlu. Okazało się, że w czasie spotkań doszło do sensacji, gdzie z Wielkiego Szlema odpadły dwie tenisistki z pierwszej dziesiątki rankingu WTA.Ósma rakieta świata Maria Sakkari przegrała w dwóch setach z Jessicą Pegulą 6:7 (0-7), 3:6. W pierwszym secie Amerykanka miała piłkę setową przy stanie 5:3, ale Greczynka zdołała doprowadzić do tie-breaka, w którym uległa rywalce do zera. W drugiej partii Pegula szybko wyszła na prowadzenie 4:1, którego nie oddała do końca.

Australian Open: Faworytki odpadły w czwartej rundzie

Z kolei szósta w rankingu Paula Badosa nie dała rady 51. w WTA Madison Keys. Amerykanka pokonała Hiszpankę 6:3, 6:1. Keys od początku sezonu imponuje formą. Jeszcze przed startem Australian Open zwyciężyła w WTA w Adelajdzie.Odpadnięcie Sakkari i Badosy to dobra informacja dla Igi Świątek. Polka w poniedziałek w swoim meczu zmierzy się z Soraną Cirsteą.