Zamknij

"Rozumiem decyzję Wimbledonu". Zaskakujące słowa rosyjskiej tenisistki

27.05.2022 13:42
Daria Kasatkina
fot. DAVID GRAY/AFP/East News

Organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu zdecydowali się wykluczyć z rozgrywek Rosjan i Białorusinów. Do decyzji Brytyjczyków odniosła się w rozmowie z portalem sport.pl rosyjska tenisistka Daria Kasatkina, która przyznała, że - choć jest dla niej bardzo bolesna, to rozumie ją.

- Ciężko było przyjąć tę decyzję. Wolelibyśmy grać na Wimbledonie. Decyzja została podjęta poza nami, nikt nas wcześniej o tym nie informował. Jednak generalnie rozumiem decyzję Wimbledonu, choć jest dla mnie bardzo bolesna - przyznała w rozmowie z portalem sport.pl najlepsza obecnie rosyjska tenisistka Daria Kasatkina.

Przypomnijmy, że organizatorzy wielkoszlemowego turnieju wykluczyli z rozgrywek wszystkich reprezentantów Rosji i Białorusi jako odpowiedź na inwazję zbrojną Rosji na Ukrainę, która trwa od 24 lutego. Rodacy Kasatkiny, m.in. Daniił Miedwiediew czy Andriej Rublow są zupełnie odmiennego zdania od 25-latki i głośno mówią o tym, że nie widzą w zakazie startu w Londynie żadnych logicznych podstaw.

Kasatkina: "Rozumiem decyzję Wimbledonu"

- Przede wszystkim Wimbledon złamał umowę z ATP. Jeśli masz porozumienie, nie możesz go naruszyć, a oni to zrobili - stwierdził Rublow, cytowany przez sport.pl. Nadmieńmy, że ostatecznie organizacje ATP i WTA postanowiły zdegradować Wimbledon do turnieju, za który nie będą przyznawane punkty do rankingu.

Zajmująca obecnie 20. miejsce w światowym rankingu Kasatkina wyszła zatem przed szereg w porównaniu do pozostałych rosyjskich zawodników i jest jedyną przedstawicielką "Sbornej", która jako jedyna nie tylko rozumie sankcje nakładane na jej kraj, ale jednocześnie nie boi się o tym mówić. To nie pierwszy raz, gdy jej odważny głos mocno wybrzmiał w świecie sportu.

RadioZET.pl