Federer zrezygnował z gry w ćwierćfinale ATP World Tour Masters 1000 w Rzymie

Marek Garus
17.05.2019 15:12
Roger Federer
fot. PAP/EPA

Roger Federer zrezygnował z udziału w rozgrywkach Internazionali BNL d’Italia w związku z kontuzją prawej nogi. W ćwierćfinale rzymskiego turnieju miał wystąpić przeciwko Stefanosowi Tsitsipasowi, który zameldował się w półfinale po walkowerze Szwajcara.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Federer, czterokrotny finalista rozgrywek na Foro Italico w Rzymie, zagwarantował sobie miejsce w ostatniej ósemce turnieju, broniąc dwie piłki meczowe w tie-breaku przeciwko Bornie Coriciowi.

Zobacz także

Roger Federer: Powód rezygnacji

Co ciekawe, czwartkowy pojedynek z Chorwatem był drugim meczem 37-letniego tenisisty w tym dniu. Wcześniej Szwajcar gładko pokonał Joao Sousę i łącznie spędził na korcie ponad cztery godziny. Warto dodać, że Federer korzystał z przerwy medycznej już w czasie drugiego spotkania i mimo że dokończył starcie z Coriciem, widać było, że odczuwa ból.

- Jestem bardzo rozczarowany, że nie mogę dzisiaj wziąć udziału w meczu. Nie jestem w 100% gotowy fizycznie i po konsultacjach z moich zespołem, zdecydowałem, że dzisiaj nie zagram. Rzym zawsze był jednym z moich ulubionych miast, które odwiedzałem, dlatego mam wielką nadzieję wrócić tutaj za rok – powiedział 20-krotny mistrz wielkoszelmowy.

W związku z rezygnacją Szwajcara z udziału w ćwierćfinale rozgrywek Internazionali BNL d’Italia, Stefanos Tsitsipas zameldował się w drugim półfinale ATP World Tour Masters 1000 z rzędu. W Rzymie powalczy o finał z Rafaelem Nadalem lub Fernando Verdasco.

Zobacz także

Federer: Dalsze plany tenisisty

Roger Federer pojawił się po raz pierwszy na turnieju w stolicy Włoch od 12 maja 2016 roku. Kolejnymi rozgrywkami tenisisty, w których weźmie udział, będzie Wielki Szlem w Paryżu. Mecze na kortach Rolanda Garrosa rozpoczną się w niedzielę 26 maja.

RadioZET.pl/ATP/MG